Z Jagiellonii do Wigier. Popularny kierunek nadal obowiązuje

2020.01.21 09:20
Jagiellonia Białystok wypożyczyła do Wigier Suwałki Mikołaja Wasilewskiego. 18-latek na północy województwa będzie przebywać do końca sezonu 2019/2020.
Z Jagiellonii do Wigier. Popularny kierunek nadal obowiązuje
Fot: akademia.jagiellonia.pl

Wypożyczenia na linii Białystok-Suwałki to coś, co w ostatnich latach ma miejsce nad wyraz często. Karol Mackiewicz, Patryk Klimala, Michał Ozga, Szymon Łapiński, Paweł Gierach - to tylko część zawodników, którzy na odbudowanie formy lub nabranie doświadczenia udali się do I-ligowych Wigier. W poniedziałek (20.01) w ślady wyżej wymienionych piłkarzy poszedł też Mikołaj Wasilewski.

Wspomniany zawodnik to pomocnik, który swą karierą rozpoczął w MKS-ie Korsze. Następnie Wasilewski trafił do juniorskich drużyn Stomilu Olsztyn, po czym - w 2017 r. - po piłkarza tego sięgnęła Jagiellonia, która włączyła go do swojej akademii.

W sezonie 2018/2019 18-latek stał się ważnym ogniwem zespołu występującego w Centralnej Lidze Juniorów. W rozgrywkach CLJ Mikołaj zanotował 26 gier, strzelając w nich 5 goli, do których dołożył 3 asysty. W trwającej batalii młody Jagiellończyk kilka razy zasiadł na ławce rezerwowych pierwszej drużyny Dumy Podlasia i nawet 3-krotnie pojawił się na ekstraklasowych boiskach. Były to jednak epizody bardzo krótkie, bo mowa tu o zaledwie 4 minutach gry w starciach przeciwko Śląskowi Wrocław, Wiśle Płock czy beniaminkowi z Częstochowy.

Ponieważ Wasilewski w tej chwili nie ma w Białymstoku większych szans na systematyczne występy, w klubie zdecydowano, że dobrym ruchem będzie wypożyczenie tego pomocnika do Wigier. Jego pobyt w Suwałkach ma być kilkumiesięczny.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1107 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39