Z jaką aurą pożegnamy rok? Pogoda na weekend [29-31 grudnia]

2023.12.29 06:38
Przed nami ciepły, lecz deszczowy weekend. Rok 2023 pożegnamy w iście jesiennym klimacie.
Z jaką aurą pożegnamy rok? Pogoda na weekend [29-31 grudnia]
Fot: Pixabay

Piątek, 29 grudnia

Synoptycy zapowiadają, że piątek będzie pochmurnym i wietrznym dniem. Temperatura odczuwalna wyniesie 3°C. W ciągu dnia możemy spodziewać się przelotnych opadów deszczu. Zachmurzenie pokryje 99 proc. powierzchni białostockiego nieba.

Termometry wskażą maksymalnie 7°C w ciągu dnia i 2°C w nocy.

Zawieje silny, południowo-zachodni wiatr. Jego porywy będą osiągały prędkość nawet do 50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne spadnie do 1009 hPa. Stan wilgotności powietrza utrzymywać się będzie na poziomie 84 proc. Po raz pierwszy od dłuższego czasu panować będą korzystne warunki biometryczne.

Wschód słońca - o godzinie 7:41. Na astronomiczne południe zaczekamy do godziny 11:29, a zachodu słońca możemy spodziewać się już o godzinie 15:17. Dzień trwać będzie 7 godzin i 36 minut. Księżyc pojawi się o godzinie 17:28, a jego zachód zapowiedziano na godzinę 9:53. Noc z piątku na sobotę potrwa 16 godzin i 24 minuty.

Piątek, 29 grudnia to 363. dzień bieżącego roku. W kalendarzu świąt nietypowych nie znajdziemy dziś żadnych okazji do świętowania.

Swoje imieniny obchodzą: Dawid, Dominik, Tomasz, Domaradz, Ebrulf, Ekhard, Gerard, Gerarda, Gosław, Honorat, Jonatan, Krescencjusz, Krescens, Krescenty, Marceli, Marcin, Prymian, Radowit, Saturnin, Tadea, Trofim oraz Wiktor.

Przysłowie na piątek:

"Grudzień ziemię grudzi dla zwierząt i ludzi".

Cytat dnia:

"Wystarczy dobry człowiek, by pojawiła się nadzieja." - Papież Franciszek

Sobota, 30 grudnia

Według zapowiedzi synoptyków, sobota w stolicy województwa podlaskiego będzie najcieplejszym dniem w ciągu tego weekendu. Temperatura odczuwalna wyniesie 4°C. Zachmurzenie pokryje 88 proc. powierzchni nieba, a ciemne chmury przyniosą nam obfite opady deszczu.

Termometry pokażą maksymalnie 7°C w ciągu dnia i 5°C w nocy.

W sobotę towarzyszyć nam będzie delikatny, zachodni wiatr. Prędkość jego porywów nie powinna przekraczać 25 km/h. Ciśnienie atmosferyczne utrzymywać się będzie na poziomie 1006 hPa. Stan wilgotności powietrza wzrośnie do 94 proc. Warunki biometryczne będą niekorzystne.

Słońce wzejdzie o godzinie 7:41. Astronomiczne południe przypada na godzinę 11:29, a zachód słońca zapowiedziano na godzinę 15:18. Dzień potrwa 7 godzin i 37 minut. Księżyc pojawi się o 18:45 i pozostanie widoczny do 10:12. Noc z soboty na niedzielę trwać będzie 16 godzin i 23 minuty.

Sobota, 30 grudnia to 364. dzień bieżącego roku. Według kalendarza świąt nietypowych będzie to Dzień Serka Wiejskiego.

Swoje imieniny świętować będą: Anizja, Eugeniusz, Anizjusz, Dionizy, Egwin, Eksuperancjusz, Liberiusz, Łazarz, Małgorzata, Marceli, Perpetuus, Rajner, Sewer oraz Uniedrog.

Przysłowia na sobotę:

"Eugeniego lód albo woda pokaże, czy w maju będzie pogoda";
"Jeśli da śnieg Eugenii, to się zima przemieni".


Cytat dnia:

"Zmiana jest jedyną stałą rzeczywistości." - Yongey Mingyur Rinpoche

Niedziela, 31 grudnia

Ostatni dzień roku będzie dość chłodny. Temperatura odczuwalna spadnie do 1°C. Zapowiedzi synoptyków wskazują na to, że w Białymstoku mogą pojawić się przelotne opady deszczu. Zachmurzenie pokryje całą powierzchnię nieba.

Termometry wskażą maksymalnie 4°C za dnia. Nocą temperatura powietrza spadnie do 0°C.

Wiatr przybędzie do nas z południa. Jego porywy będą osiągały prędkość maksymalnie do 12 km/h. Ciśnienie atmosferyczne wzrośnie do 1015 hPa. Stan wilgotności powietrza spadnie do 89 proc. Biomet będzie korzystny.

Ostatni w tym roku kalendarzowym wschód słońca zapowiedziano na godzinę 7:41. Astronomiczne południe przypada na godzinę 11:30, a zachodu słońca możemy spodziewać się już o godzinie 15:19. Dzień trwać będzie 7 godzin i 38 minut. Księżyc wzejdzie o godzinie 20:00 i zajdzie o godzinie 10:25. Sylwestrowa noc potrwa 16 godzin i 22 minuty.

Niedziela 31 grudnia to 365. bieżącego roku. Zgodnie z kalendarzem świąt nietypowych obchodzić będziemy Dzień bez Bielizny.

Swoje imieniny świętować będą: Melania, Sylwester, Sylwestra, Barbacjan, Donata, Katarzyna, Kolumba, Mariusz, Paulina, Saturnina, Sebastian, Tworzysław oraz Zotyk.

Przysłowia na niedzielę:

"Dzień Sylwestrowy pokaże czas lipcowy";
"W noc Sylwestrową łagodnie, będzie kilka dni pogodnie";
"Czy rok był suchy, czy było błoto, nigdy w Sylwestra nie będzie padało złoto".


Cytat dnia:

"Życie ma ty­le ko­lorów, ile pot­ra­fisz w nim dostrzec." - Małgorzata Stolarska


Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl
702 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39