Z kim Jaga zagra w eliminacjach Ligi Mistrzów? Oto potencjalni rywale

2024.05.27 12:29
Już pod koniec lipca Jagiellonia Białystok rozpocznie walkę w eliminacjach Ligi Mistrzów. Kto będzie pierwszym przeciwnikiem Żółto-Czerwonych?
Z kim Jaga zagra w eliminacjach Ligi Mistrzów? Oto potencjalni rywale
Fot: Jagiellonia BIałystok

Świeżo upieczony mistrz Polski w dniach 25-26 lipca rozegra swój pierwszy mecz w ramach II rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Z kim Jagiellonia się zmierzy? Odpowiedź na to pytanie otrzymamy 19 czerwca, kiedy to dojdzie do skutku losowanie. Już teraz znamy jednak potencjalnych rywali Dumy Podlasia. Na tej liście są takie kluby jak: PAOK (Grecja), Maccabi Tel Awiw (Izrael), Ferencvaros (Węgry), Karabach Agdam (Azerbejdżan), Slovan Bratysława (Słowacja), Bodo/Glimt (Norwegia), Łudogorec (Bułgaria), Midtjylland (Dania), Sparta Praga (Czechy), Malmo FF (Szwecja), Apoel Nikozja (Cypr) oraz - w zależności od wyniku finału Champions League - HJK Helsinki (Finlandia) lub Dinamo Zagrzeb (Chorwacja).

To właśnie w gronie wymienionych drużyn znajduje się pierwszy przeciwnik podlaskiej ekipy. Trzeba jasno zaznaczyć, że tylko w starciu z Finami mistrz Polski pełniłby rolę zdecydowanego faworyta. W batalii z Malmo FF czy Slovanem Bratysława szanse być może byłyby wyrównane, a w zdecydowanej większości przypadków Jaga traktowana będzie jako underdog.

Tak trudni rywale już na samym początku eliminacji to efekt tego, że Jagiellonia ma bardzo kiepski współczynnik w rankingu UEFA. Duma Podlasia jest zatem nierozstawiona, ale to rozstawienie na kolejnym etapie zmagań białostoczanie mogą jeszcze zdobyć. Wystarczy, że Żółto-Czerwoni trafią na silnego przeciwnika i go wyeliminują.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1480 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39