Z piwnic kradł rowery i sprzęt komputerowy, ale alkoholem też nie pogardził

2017.01.16 18:31
Mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach zatrzymali seryjnego sprawcę włamań do piwnic. 23-latek przyznał się do 6 takich przestępstw.
Z piwnic kradł rowery i sprzęt komputerowy, ale alkoholem też nie pogardził
Fot: pixabay.com

Jak informuje suwalska policja, w ostatnich dniach do Komendy Miejskiej w Suwałkach wpływały zgłoszenia o włamaniach do piwnic znajdujących się na terenie miasta.

We wszystkich przypadkach sprawca pokonywał zabezpieczenia drzwi, dostawał się do wnętrza pomieszczenia i kradł różne przedmioty. Łupem włamywacza padły m.in. rowery, elektronarzędzia, ale także sprzęt komputerowy i wędkarski. Nie gardził też alkoholem.

Po przyjęciu zawiadomień od pokrzywdzonych policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Udało im się ustalić i zatrzymać 23-letniego suwalczanina.

W toku prowadzonych czynności funkcjonariusze odzyskali część skradzionych z piwnic przedmiotów, m.in. 4 rowery, monitor do komputera i laptop o łącznej wartości ponad 7 tys. zł.

W sobotę (14.01) zatrzymany usłyszał 6 zarzutów dotyczących włamań do piwnic w warunkach recydywy, ponieważ w ostatnich 5 latach odbywał już kary pozbawienia wolności orzekane za przestępstwa przeciwku mieniu, do których się przyznał.

Decyzją sądu najbliższe 2 miesiące 23- latek spędzi w areszcie.

Monika Zysk
monika.zysk@bialystokonline.pl

895 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39