Z urzędu miejskiego do wojewódzkiego. Prezydent Truskolaski żegna Jacka Brzozowskiego

2023.12.21 21:10
Dotychczasowy dyrektor departamentu prezydenta Białegostoku Jacek Brzozowski został nowym wojewodą podlaskim. W czwartek (21 grudnia) Tadeusz Truskolaski wraz z innymi pracownikami urzędu miejskiego uroczyście go pożegnali.
Z urzędu miejskiego do wojewódzkiego. Prezydent Truskolaski żegna Jacka Brzozowskiego
Fot: UM Białystok

Coś się kończy, coś się zaczyna

Decyzją premiera Donalda Tuska - na wniosek ministra spraw wewnętrznych i administracji Marcina Kierwińskiego - w środę (20 grudnia) Jacek Brzozowski odebrał nominację na urząd wojewody podlaskiego. To oznacza, że rozstaje się on z dotychczasową posadą w urzędzie miejskim - od 2019 r. był on dyrektorem departamentu prezydenta.

W czwartek (21 grudnia) prezydent Truskolaski podziękował Brzozowskiemu za współpracę.

– Bardzo dobrze oceniam tę naszą współpracę i trochę mi żal, że tracę tak dobrego dyrektora mojego departamentu. Z drugiej strony – rozwój zawodowy człowieka to zawsze powód do radości – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – Dziękuję za te lata wspólnej pracy i życzę nowemu wojewodzie wielu sukcesów.

– Przede mną wiele trudnych wyzwań. Deklaruję ciężką pracę na rzecz Polski i województwa podlaskiego – zapowiedział podczas spotkania z byłymi już współpracownikami Jacek Brzozowski. – Moja dotychczasowa praca w Urzędzie Miejskim pozwoliła mi na zdobycie nowych doświadczeń, które zapewne zaowocują na stanowisku wojewody. Dziękuję panu prezydentowi i wszystkim współpracownikom za te wspólne lata.

Wykładowca, dyplomata, ultramaratończyk

Nowy wojewoda podlaski to doktor nauk humanistycznych, nauczyciel akademicki. W 2002 roku ukończył historię na Uniwersytecie w Białymstoku. Dwa lata później został pracownikiem Instytutu Historii Uniwersytetu w Białymstoku. W lutym 2016 roku ukończył studia podyplomowe w zakresie stosunków międzynarodowych w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych w Warszawie. W czerwcu tego samego roku ukończył studia podyplomowe w zakresie dyplomacji kulturalnej Creative Diplomacy w Collegium Civitas w Warszawie. Jest pomysłodawcą Festiwalu Dyplomatycznego im. prof. Stefana Mellera, który odbywa się na Uniwersytecie w Białymstoku od 2016 roku, a także autorem programu nauczania historii dyplomacji i protokołu dyplomatycznego w szkole średniej.

Jacek Brzozowski jest również członkiem Komisji Dydaktyki Polskiego Towarzystwa Historycznego oraz Instytutu Badań nad Dziedzictwem Kulturowym Europy. Swój wolny czas najchętniej spędza na bieganiu – jest ultramaratończykiem.

Monika Zysk
24@bialystokonline.pl

1430 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39