Z "zalanego mieszkania" wypłynęły pieniądze

2021.06.23 12:29
Wyobraźnia oszustów do wymyślania rozmaitych scenariuszy, które pozwolą im na kradzież pieniędzy, biżuterii czy innych wartościowych przedmiotów, nie zna granic. Tym razem dwie młode kobiety opowiedziały seniorce historię o zalanym mieszkaniu. 78-latka straciła 2600 zł i złoty łańcuszek.
Z "zalanego mieszkania" wypłynęły pieniądze
Fot: pixabay.com

We wtorek (22.06), przed południem, do jednego z mieszkań w Łomży weszły dwie młode kobiety. Podawały się za lokatorki "z góry". Powiedziały 78-letniej kobiecie, że była u nich awaria i mogło dojść do zalania jej mieszkania.

Dodały też, że na czas usunięcia usterki może nie być wody. Dlatego zaoferowały swoją pomoc. Zaproponowały, że pomogą starszej pani napełnić kilka pojemników wodą. Gdy jedna z kobiet udała się z seniorką do kuchni, druga z oszustek, wykorzystując ich nieobecność, przeszukała szafki. Wtedy też najprawdopodobniej zabrała znajdujące się w jednej z nich pieniądze.

Po rzekomym sprawdzeniu mieszkania i pomocy przy gromadzeniu wody "zatroskane" kobiety bardzo szybko wyszły z mieszkania seniorki. Dopiero po godzinie mieszkanka Łomży zorientowała się, że padła ofiarą złodziejek. 78-latka straciła 2600 zł i złoty łańcuszek.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

699 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39