Za nami pierwsza edycja turnieju Polarna Plaża

2021.07.19 10:44
W sobotę (17.07) zorganizowano pierwszy siatkarski turniej pod hasłem Polarna Plaża. W Suwałkach do rywalizacji stanęły aż 24 pary.
Fot: Polarna Plaża

Turniej siatkówki plażowej pod nazwą Polarna Plaża powstał z inicjatywy Mateusza Czunkiewicza, czyli libero Ślepska Malow Suwałki. Na boiskach kompleksu sportowego "Suwałki Beach Arena" pomysłodawca imprezy radził sobie wyśmienicie, ale ostatecznie zawodnik plusligowego klubu, który grał razem z Przemysławem Stępniem, nie zdołał stanąć na podium. 3. miejsce zajęła para Marcin Waliński/Michał Muszyński. Wspomniana dwójka nie musiała toczyć walki o brąz, ponieważ z występu w ostatnim pojedynku Czunkiewicza wyeliminowały problemy zdrowotne.

A kto inauguracyjną edycję Polarnej Plaży wygrał? Spośród 24 par najlepszy okazał się duet Mariusz Magnuszewski/Damian Załęski, który pokonał w trzysetowym finale Edvinasa Vaskelisa i Linasa Petraviciusa (Litwa). Magnuszewski zgarnął ponadto tytuł MVP, a więc został wybrany najlepszym zawodnikiem całego turnieju.

Pula nagród wynosiła 4300 zł. Organizatorzy przygotowali też liczne upominki rzeczowe. Ponieważ pomysł przeprowadzenia siatkarskich zmagań na piasku wypalił, można śmiało zaryzykować stwierdzenie, że i w kolejnym roku Polarna Plaża zagości na terenie kompleksu sportowego "Suwałki Beach Arena".