Za odpalanie fajerwerków grozi nawet 2 lata więzienia - ostrzega straż miejska

2011.12.29 00:00
Trwa gorący sezon dla sprzedawców fajerwerków. Nikt przecież nie może sobie wyobrazić powitania Nowego Roku bez sztucznych ogni. Tymczasem za używanie ich niezgodnie z prawem grożą wysokie grzywny, a nawet kara pozbawienia wolności.
Za odpalanie fajerwerków grozi nawet 2 lata więzienia - ostrzega straż miejska
Fot: BiałystokOnline

Całkowitemu zakazowi podlega sprzedaż artykułów pirotechnicznych dzieciom i młodzieży do lat 18. Jest to przestępstwo zagrożone karą grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat - ostrzega straż miejska.

Rozporządzenie wojewody podlaskiego ustanawia na terenie naszego województwa zakaz używania wyrobów pirotechnicznych w miejscach publicznych. Zakaz ten nie obowiązuje wyłącznie w dniach 31 grudnia i 1, 13, 14 stycznia. Za jego naruszenie możemy być ukarani grzywną.

Używanie wyrobów pirotechnicznych może nastąpić jedynie z zachowaniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa dla życia, zdrowia ludzkiego, mienia i środowiska naturalnego, a w przypadku osób, które nie ukończyły 18 roku życia - jedynie pod bezpośrednim nadzorem osoby sprawującej władzę rodzicielską lub opiekę.

Przepisów rozporządzenia nie stosuje się do pokazów pirotechnicznych organizowanych przez firmy zajmujące się tego typu działalnością oraz do podmiotów uprawnionych do korzystania z materiałów pirotechnicznych na mocy innych przepisów.

E.S.

1598 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39