Za tych, którzy stracili życie za wolność Białorusi. Ulicami Białegostoku przejdzie marsz

2022.08.06 13:39
9 sierpnia 2020 r. odbyły się sfałszowane wybory prezydenckie na Białorusi. W rocznicę tego wydarzenia, odbędzie się przemarsz ulicami Białegostoku.
 Za tych, którzy stracili życie za wolność Białorusi. Ulicami Białegostoku przejdzie marsz
Fot: Maciej Safaryn

W niedzielę (7.08) ulicami Białegostoku odbędzie się przemarsz z okazji drugiej rocznicy sfałszowanych wyborów na Białorusi. Wezmą w nim udział Białorusini mieszkający w Białymstoku, a także osoby solidaryzujące się z nimi.

"W tym dniu przeniesiemy ulicami Białegostoku białe papierowe ptaki wolności z imionami 1300 więźniów politycznych i czerwone ptaki na znak pamięć o tych, którzy stracili życie za wolność Białorusi, oddając im hołd. Zabierzcie ze sobą rodzinę, znajomych, sąsiadów. 7 sierpnia Białorusini potrzebują Waszych rąk i Waszych serc, tak samo jak wtedy, kiedy byliśmy z nimi 2 lata temu. Pokażmy, że jesteśmy z nimi cały czas!" - apeluje w mediach społecznościowych Fundacja Okno Na Wschód.

Przemarsz rozpocznie się o godzinie 16.00 z Rynku Kościuszki od strony pomnika Piłsudskiego. Następnie manifestujący przejdą ul. Sienkiewicza, al. Piłsudskiego, ul. Branickiego, aż do ul. Elektrycznej, gdzie akcja zakończy się tuż przed konsulatem Białorusi w Białymstoku.

Wydarzenie ma potrwać do godz. 18.00.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

Polecamy
Gabinet Masażu Ewa Taul
Gabinet Masażu Ewa Taulul. J. Bema 11 lok. 66
15-369 Białystok

Więcej informacji
1567 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39