Za wejście na trawnik możesz zapłacić nawet 10 tys. zł

2020.04.16 14:20
W związku z nowymi rozporządzeniami dotyczącymi wymogów poruszania się w przestrzeni publicznej słono zapłacimy za wejście na teren pokryty trawą, bo aż do 10 tys. zł.
Za wejście na trawnik możesz zapłacić nawet 10 tys. zł
Fot: pixabay.com
Zakaz będzie obowiązywał do 19 kwietnia

W czwartek (16.03) prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski przypomniał o nowym rozporządzeniu wydanym przez prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Dotyczy ono sprecyzowanego zaostrzenia wymogów poruszania się w przestrzeni publicznej.

Zakaz dotyczy wszystkich terenów zieleni urządzonej i będzie obowiązywał do 19 kwietnia.

- Ta restrykcja jest horrendalna. Ja bym powiedział, że kara jest księżycowa całkowicie, bo może sięgnąć do 10 tys. zł. Chciałabym ostrzec mieszkańców, aby nie korzystali z terenów zielonych. Proszę o przestrzeganie tego rozporządzenia dla własnego dobra, szczególnie tego dobra finansowego - komentuje Tadeusz Truskolaski.

Zgodnie z Ustawą o ochronie przyrody tereny zieleni to tereny urządzone wraz z infrastrukturą techniczną i budynkami funkcjonalnie z nimi związanymi, pokryte roślinnością, pełniące funkcje publiczne, a w szczególności parki, zieleńce, promenady, bulwary, ogrody botaniczne, zoologiczne, jordanowskie i zabytkowe.

Angelika Dorf
24@bialystokonline.pl

881 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39