Zaatakował i okradł niepełnosprawnego mężczyznę

2023.06.22 15:40
Policjanci ustalili, że w jednej z miejscowości powiatu bielskiego doszło do rozboju na niepełnosprawnym 43-latku. Łupem sprawcy padł telefon komórkowy i pieniądze.
Zaatakował i okradł niepełnosprawnego mężczyznę
Fot: KPP Bielsk Podlaski

Bielscy policjanci, pracujący nad sprawą napadu na niepełnosprawnego mężczyznę w jednej z miejscowości powiatu, zdołali ustalić wszystkie szczegóły tego przestępstwa. Choć zdarzenie miało miejsce kilka tygodni wcześniej, pokrzywdzony nie zdecydował się zgłosić go na policję, obawiając się ewentualnej zemsty ze strony napastnika.

Podczas rozmowy z pokrzywdzonym, mundurowi ustalili, że do jego domu wtargnął nieznajomy mężczyzna. Napastnik, który okazał się być 35-letnim mieszkańcem powiatu bielskiego dusząc pokrzywdzonego zażądał od niego pieniędzy. Sprawca wyjął z kieszeni bluzy pokrzywdzonego portfel, w którym znajdowało się 100 zł oraz skonfiskował jego telefon komórkowy, po czym zbiegł z miejsca zdarzenia.

Dzięki wnikliwej pracy policjantów udało się ustalić tożsamość podejrzanego. 35-letni mężczyzna został zatrzymany w Warszawie, a w trakcie działań policyjnych udało się odzyskać skradziony telefon komórkowy, który sprawca zdążył już sprzedać. Teraz podejrzany usłyszał zarzut rozboju, a zgodnie z kodeksem karnym za to przestępstwo przewiduje się karę do 12 lat pozbawienia wolności. Należy również zauważyć, że mężczyzna popełnił to przestępstwo będąc w warunkach recydywy, co może skutkować zwiększeniem wymierzonej mu kary o połowę.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

882 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39