Zabawa poprzez sport. Za nami białostocka edycja Przedszkoliady

2017.03.01 08:29
W dniach 27-28 lutego odbyła się białostocka edycja Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2017. W hali sportowej przy ul. Świerkowej bawiła się prawie 800-osobowa grupa dzieci z woj. podlaskiego.
Zabawa poprzez sport. Za nami białostocka edycja Przedszkoliady
Fot: Przedszkoliada Białystok

Trening pod okiem siatkarek BAS-u Białystok, zabawa z Pszczółką – maskotką Jagiellonii, a także Kangurem – maskotką Przedszkoliady czy też nauka podstaw gry w futbol amerykański pod okiem zawodników Lowlanders – to tylko niektóre z atrakcji, jakie spotkały dzieci na ogólnopolskim wydarzeniu, które w dniach 27-28 lutego zawitało do stolicy Podlasia.

Na dwudniowej imprezie zorganizowanej w hali sportowej Uniwersytetu w Białymstoku pojawiło się wiele znanych osób z lokalnego świata sportu, które zachęcały dzieci do zdrowego trybu życia i zabawy poprzez ruch. Na twarzach najmłodszych nie zabrakło uśmiechu, ale także chęci zwycięstwa. Każdy chciał jak najcelniej oddać rzut do kosza czy też jak najszybciej pokonać wyznaczoną trasę z kijem i piłką do unihokeja. Wszystko w ramach zdrowej rywalizacji.

Dzięki Przedszkoliadzie spora część dzieci miała okazję po raz pierwszy w życiu wziąć udział w tak dużym wydarzeniu sportowym, które – m.in. poprzez przemarsz i ceremonię otwarcia – przypominało prawdziwe igrzyska olimpijskie.

Wszyscy młodzi uczestnicy – których dopingowali licznie zgromadzeni rodzice – na zakończenie zmagań otrzymali pamiątkowe medale.

Grupa Azoty Przedszkoliada Tour to impreza, która już od wielu lat promuje wśród dzieci – poprzez zabawę z piłką – sportowy tryb życia, a także zachęca do ćwiczeń na lekcjach WF-u. W tegorocznym cyklu, który zawita do 23 miast w całej Polsce, weźmie udział 10 tys. przedszkolaków.

Patronem medialnym imprezy zorganizowanej w stolicy Podlasia był BiałystokOnline.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1303 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39