Zabrakło argumentów. Podlaski zespół otrzymał solidnie lanie

2022.12.09 15:24
To był prawdziwy pogrom. W 14. kolejce siatkarskiej PlusLigi Ślepsk Malow Suwałki przegrał na wyjeździe z Aluronem CMC Wartą Zawiercie 0:3, a poszczególne sety kończyły się do 13, 14 i 19.
Fot: Miłosz Kozakiewicz/Ślepsk Malow Suwałki

Ślepsk Malow Suwałki podczas delegacyjnego pojedynku z Wartą Zawiercie nie był stawiany w roli faworyta. Nic w tym dziwnego, gdyż podopieczni Dominika Kwapisiewicza udali się na teren zespołu, który znajduje się na podium plusligowych zmagań, a u siebie w obecnych rozgrywkach przegrał tylko raz.

Choć każdy inny wynik niż zwycięstwo gospodarzy traktowany byłby w kategorii niespodzianki, to jednak nikt się nie spodziewał, że triumf Jurajskim Rycerzom przyjdzie aż tak łatwo. Suwalczanie tylko w ostatniej partii zmusili rywali do nieco większego wysiłku, natomiast pierwsze 2 sety zakończyły się istnym pogromem. Biało-Niebiescy nie zdołali w nich zdobyć choćby 15 punktów.

- W pierwszych setach zderzyliśmy się ze ścianą. Drużyna gospodarzy wyprawiała niesamowite rzecz na zagrywce, tej zagrywki w ogóle nie potrafiliśmy przyjąć i skończyło to się tak, jak się skończyło. W 3. secie zamieszaliśmy składem, szansę gry dostali ci, którzy wcześniej pokazywali się mniej. Do połowy partii ta gra nam się kleiła, ale w końcówce Warta znów pokazała swą moc i zasłużenie wygrała 3:0 - powiedział po przegranym starciu Dominik Depowski, przyjmujący suwalczan.

W następnej serii zmagań aktualnie 6. w tabeli Ślepsk podejmie u siebie ostatni w stawce BBTS Bielsko-Biała. Mecz ten rozegrany zostanie w poniedziałek (12.12) o godz. 20.30.