Zabrzmią organy w katedrze - kolejny koncert w ramach letniego cyklu

2011.08.19 00:00
Irena Wisełka - Cieślar z Łodzi zagra dziś na katedralnych organach. To przedostatni koncert w ramach tegorocznego organowego cyklu w białostockiej katedrze.
Zabrzmią organy w katedrze - kolejny koncert w ramach letniego cyklu
Fot: A.D.

W programie recitalu m.in. utwory J. S. Bacha, A. G. Rittera czy R. Twardowskiego.

Irena Wisełka-Cieślar jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Łodzi. Brała udział w wielu mistrzowskich kursach interpretacji organowej. Prowadzi działalność koncertową rozpoczętą już w trakcie studiów biorąc udział w wielu renomowanych festiwalach muzycznych. Dokonała wielu prawykonań oraz nagrań utworów polskich kompozytorów współczesnych. Od 1994 roku występuje także w Duo Organowym "A Piacere", które wykonuje zarówno oryginalne utwory organowe na cztery ręce, jak i własne opracowania. Prowadzi klasę organów w Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. Jest także inicjatorem oraz kierownikiem artystycznym koncertów "Niedziela z muzyką u Św. Mateusza" w Łodzi.

Początek koncertu o godz. 19.15. Bilet kosztuje 7 zł. Szczegółowy program.

Organowa muzyka będzie również rozbrzmiewać w innym białostockim kościele - pw. Świętej Jadwigi Królowej przy ul. Słonecznikowej. W niedzielę, 21 sierpnia zagra tam Johnny Kash z USA. Poczatek koncertu o godz. 19, wstęp wolny.

Patronujemy XVI Katedralnym Koncertom Organowym.

andy

1419 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39