Zaciągnęli 22-latka do piwnicy, dotkliwie pobili, po czym nakłaniali do samobójstwa

2022.12.23 14:31
Do 15 lat pozbawienia wolności grozi trzem mieszkańcom Hajnówki, którzy w ubiegłym tygodniu dokonali rozboju na 22-latku. Napastnicy najpierw grozili mężczyźnie i zabrali mu pieniądze. Następnie zaciągnęli 22-latka do klatki schodowej.
Zaciągnęli 22-latka do piwnicy, dotkliwie pobili, po czym nakłaniali do samobójstwa
Fot: KPP Hajnówka

W ubiegły czwartek (15.22) policjanci otrzymali informację, że w nocy, na terenie Hajnówki doszło do rozboju na 22-latku. Z ustaleń policjantów wynikało, że mężczyzna wracając do domu został zaczepiony przez trzech nieznajomych.

- Mężczyźni najpierw poprosili o papierosa, a następnie zażądali pieniędzy na piwo. Gdy ten odmówił, zaczęli mu grozić. Kazali iść na pobliskie osiedle, tam straszyli pozbawieniem życia i zabrali pieniądze, które przy sobie posiadał. Swoją ofiarę zaciągnęli do klatki schodowej, gdzie zabrali dwa telefony i powerbanka. Następnie sprowadzili pokrzywdzonego do piwnicy, gdzie go dotkliwie pobili i znęcali się nad nim. Jeden z napastników dał mu ostre narzędzie i kazał podciąć żyły - informują mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce.

22-latek został zamknięty przez swoich oprawców w boksie piwnicznym. Później, gdy próbował uciekać został ponownie zaatakowany. Mężczyzna był bity i kopany na oślep.

Jeszcze w dniu zgłoszenia kryminalni z hajnowskiej komendy ustalili tożsamość podejrzanych. Okazali się nimi trzej mieszkańcy Hajnówki. Już po kilku godzinach w rękach policjantów był 31-latek. Z kolei w piątek zatrzymany został 30-latek. Trzeciego z nich, 28-latka kryminalni zatrzymali w niedzielę.

- Wszyscy trzej w Prokuraturze Rejonowej w Hajnówce, usłyszeli zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu w zbiegu ze spowodowaniem uszczerbku na zdrowiu oraz bezprawnym pozbawieniem wolności. Dodatkowo, 31-latek usłyszał zarzut namawiania do samobójstwa, a 30-latek stosowania przemocy wobec stron postępowania. Sąd, na wniosek prokuratury, zastosował wobec podejrzanych tymczasowy areszt - przekazują hajnowscy funkcjonariusze.

Grozi im do 15 lat pozbawienia wolności.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1169 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39