Zaczyna działać Karta Aktywnego Seniora

2015.06.01 00:00
Zniżki, ulgi i preferencje - każdy, kto ma skończone 60 lat i mieszka w Białymstoku od poniedziałku (1.06) może przystąpić do programu Karta Aktywnego Seniora.
Zaczyna działać Karta Aktywnego Seniora
Fot: pixabay.com

Nowa karta ma przede wszystkim aktywizować seniorów oraz zachęcać ich do uczestnictwa w wydarzeniach edukacyjnych, kulturalnych i sportowych. Po pierwsze oferuje 50% zniżki od cen biletów wstępu na obiekty Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Seniorzy również o połowę mniej zapłacą za imprezy organizowane przez: Białostocki Ośrodek Kultury, Białostocki Teatr Lalek, Centrum im. Ludwika Zamenhofa, Galerię Arsenał, Galerię im. Sleńdzińskich oraz Muzeum Wojska w Białymstoku.

W przyszłości program ma też umożliwiać zakup specjalnego, rocznego biletu komunikacji miejskiej oraz gwarantować udział w zdrowotnych akcjach profilaktycznych.

Karta Aktywnego Seniora jest bezpłatna i obowiązuje bezterminowo. Aby ją otrzymać, wystarczy wypełnić i podpisać wniosek o jej wydanie. Można to zrobić w punkcie Obsługi Klienta Białostockiej Komunikacji Miejskiej przy ul. Lipowej 16 oraz na stronie www.seniorzy.bialystok.pl.

Białostocką Kartę Aktywnego Seniora może otrzymać około 62 tys. osób.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1616 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39