Zadbaj o swoje zdrowie w Walentynki. Wykonaj bezpłatne badania!

2024.02.14 10:22
Każda okazja do badania się jest dobra. Stowarzyszenie Faros zaprasza wszystkich zakochanych (a także tych, którzy chcieliby się zakochać), by z okazji swojego święta skorzystali z darmowych testów w kierunku chorób przenoszonych drogą płciową (i nie tylko!) takich jak HIV, HCV i kiła!
Zadbaj o swoje zdrowie w Walentynki. Wykonaj bezpłatne badania!
Fot: pixabay.com

Z okazji Walentynek oprócz darmowych testów będą też rozdawane też jabłka i prezerwatywy. Dlaczego właśnie ten owoc? Ponieważ, jak piszą członkowie Faros „jest symbolem wielu rzeczy w różnych kulturach. W tradycji chrześcijańskiej "owoc z Drzewa Poznania" jest symbolem grzechu. W mitologii greckiej pojawia się "jabłko niezgody” jako symbol dążenia do władzy. Przekazane dla "najpiękniejszej" stało się przyczyną wojny trojańskiej. Również w mitologii tej drzewo obsypane złotymi jabłkami symbolizowało płodność i nieśmiertelność. A obecnie z jabłkiem kojarzy się przede wszystkim zdrowie!".

Testy są wykonywane zupełnie anonimowo i za darmo.  Wystarczy przyjść do siedziby Stowarzyszenia Faros przy ul. Bema 2 w godz. 15.00-17.00. 

Faros to inicjatywa młodych ludzi, która powstała z myślą o innych młodych, którzy potrzebują wsparcia. Przez wiele lat grupa aktywnych członków organizacji zaczęła tworzyć projekty potrzebne do zwalczania epidemii HIV/AIDS. Stowarzyszenie dociera swoimi działaniami do wielu miejsc i osób, które często nie mają świadomości o ryzyku zachorowania na choroby przenoszone drogą płciową. Jego członkowie organizują programy profilaktyczne w wielu placówkach, m.in. w zakładach karnych, na uczelniach, eventach, koncertach itp. 

Redakcja
24@bialystokonline.pl

1113 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39