Zaduszki Bluesowe. Zagrają dla Ryszarda "Skiby" Skibińskiego

2011.11.04 00:00
Johnny Coyote i Bartek Przytuła Band wystąpią podczas tegorocznych Zaduszek Bluesowych. Pierwszą imprezę z tego cyklu Białostocki Ośrodek Kultury zorganizował w 1983 roku. Poświęcono je pamięci pomysłodawcy najstarszego festiwalu bluesowego w Polsce - białostockiej Jesieni z Bluesem, ówczesnemu liderowi Kasy Chorych - Ryszardowi "Skibie" Skibińskiemu.
Zaduszki Bluesowe. Zagrają dla Ryszarda "Skiby" Skibińskiego
Fot: materiały organizatora

Zespół Johnny Coyote powstał na przełomie roku 2006/2007 z inicjatywy Janusza Orlikowskiego, który zebrał w okolicach Piły następujących muzyków: Dariusza Wilka, Piotra Janużyka i Aleksandra Szturo. Kwartet od początku grał swoje kompozycje (utwory instrumentalne) wzorując się na blues-rocku amerykańskiego południa. Z czasem band zaczął poszukiwać wokalisty. Przez zespół przewinęło się kilka osób na tym stanowisku, ale od trzech lat na dobre piastuje je Ewa Pitura. Kapela w obecnym składzie koncertowała w klubach muzycznych w całej Polsce. Na rozkładówce zespołu znajdują się też festiwale, m.in. Blues nad Bobrem w Bolesławcu, Blues Express w Zakrzewie, Blues Festival w Gdyni czy Festiwal Ryśka Riedla w Chorzowie.

Natomiast Bartek Przytuła to godny uwagi wokalista, niepokorny szelma, truteń oraz wykonawca muzyki, która przyprawia o dreszcze. Jego oryginalne występy bardzo szybko zdobywają uwagę odbiorców dzięki scenicznemu poczuciu humoru oraz ogromnym ilościom nieokiełznanych muzycznych emocji płynących prosto z serca. Artysta wielokrotnie występował na największych festiwalach bluesowych w Polsce. Grał u boku największych postaci współczesnego, polskiego bluesa, m.in. Sławka Wierzcholskiego, Magdy Piskorczyk, Karoliny Cygonek, Jacka Jaguś, Łukasza Wiśniewskiego, Romka Puchowskiego. W duecie z Tomkiem Krukiem, w przeciągu trzech lat współpracy zdołali zdobyć dość imponującą kolekcję laurów.

Zaduszki Bluesowe w sobotę, 5 listopada w kawiarni Fama. Start o godz. 20. Bilety w cenie: 25 zł (przedsprzedaż) i 30 zł (w dniu koncertu).

Szczegóły:
Zaduszki Bluesowe w Famie

andy

1193 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39