"Zadzwoń do babci, zadzwoń do dziadka". Ekipa Up To Date Festival apeluje

2020.03.19 07:44
Pandemia koronawirusa zagraża przede wszystkim seniorom. Dlatego ekipa Up To Date Festival apeluje - "zadzwoń do babci, zadzwoń do dziadka".
"Zadzwoń do babci, zadzwoń do dziadka". Ekipa Up To Date Festival apeluje
Fot: Up To Date Festival/FB

"Tematem seniorów i łączenia pokoleń zajmujemy się od lat. Czy to propagując akcję 50+, która ma za zadanie włączać starszych do świata młodszych, czy to organizując akcję Wyślij Pocztówkę do Babci, której celem jest przybliżanie problemu wykluczenia z życia starszych - naszych Babć i Dziadków, a czasem i Rodziców. Dlatego czujemy, że mamy pełne prawo (a nawet obowiązek), by powiedzieć coś jasno i głośno: Zrób wszystko, aby w przyszłości móc wysłać pocztówkę do babci (i dziadka)" - napisali w mediach społecznościowych organizatorzy Up To Date Festival.

Przekonują, że "to od naszych zachowań będzie teraz zależeć, jak koronawirus się rozprzestrzeni – czy stanie się to szybciej, czy wolniej. Życie starszych zależy dokładnie od tego, jak będziemy zachowywać się my, młodsi".

"W obliczu śmiertelnego zagrożenia nie zostawiajmy seniorów samych, bo to nie tylko zagrożenie dla życia, ale także - a może przede wszystkim - ich strach, lęk i poczucie bezradności. To nie tylko wyzwanie dla ciała, ale również dla psychiki. Wspierajmy!" - piszą twórcy imprezy.

Dlatego apelują, by "zadzwonić do babci, zadzwonić do dziadka".

"To jest najbezpieczniejsza dzisiaj droga - odwiedziny na herbatkę i ciastko to nie najlepszy obecnie pomysł. Nadrobicie. Twój głos i troska może jednak pomóc jak maść na stare kości. Bardziej niż się wydaje" - dodają.

Podsumowują: "Zrób wszystko, aby w przyszłości móc wysłać pocztówkę do babci (i dziadka). Nie
zostawiaj ich samych. Zadzwoń".

Swój apel twórcy białostockiego festiwalu zilustrowali zdjęciem muralu "Wyślij pocztówkę do babci", który powstał w zeszłym roku na budynku przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 14.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1670 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39