Zagłosuj na Fundację Kotkowo. Dzięki temu mruczki dostaną karmę

2018.12.11 17:00
Potrzeby bezdomnych kotów są ogromne. Jedną z nich jest karma. Każdy, kto chce pomóc tym zwierzakom, może to zrobić w prosty sposób. Wystarczy oddać głos na Fundację Kotkowo, która - w konkursie - walczy o pożywienie dla swoich podopiecznych.
Zagłosuj na Fundację Kotkowo. Dzięki temu mruczki dostaną karmę
Fot: pixabay.com

Koty dostaną karmę. Wystarczy zagłosować

Fundacja Kotkowo bierze udział w Ogólnopolskiej Akcji Dokarmiania Kotów. W ramach przedsięwzięcia do wygrania jest karma.

- Bardzo prosimy o nakarmienie głodnych brzuszków naszych podopiecznych. Skoro już wiemy, że przeglądasz Facebooka w poszukiwaniu atrakcji, to tym razem masz okazję zrobić coś naprawdę pożytecznego – podkreślają przedstawiciele Fundacji Kotkowo.

Organizacja zdobędzie pożywienie dla bezdomniaków, jeżeli możliwie najwięcej osób odda na nią głos. Wygląda to tak, że po zakończeniu każdego z trzech etapów trzy fundacje z największą liczbą głosów otrzymają karmę firmy Husse.

Głosować można codziennie (jeden raz) do 4 stycznia 2019 r. Kolejne dwa etapy zaplanowano w terminie od 7 stycznia do 1 lutego 2019 r. oraz od 4 lutego do 1 marca 2019 r.

Link do głosowania można znaleźć na facebookowym profilu Fundacji Kotkowo bądź organizatora.

Ogólnopolską Akcję Dokarmiania Kotów organizuje marka Cote. W przedsięwzięciu biorą udział również takie pozarządówki jak: Stawiamy na Łapy, JOKOT, Fundacja dla zwierząt Lubomirka, Fundacja KOTangens oraz Schronisko Medor.

Czym zajmuje się Kotkowo?

Fundacja Kotkowo działa formalnie od grudnia 2010 r. Pierwszą pomoc jednak zaczęła nieść już od 2002 r., a w 2007 r. pojawili się wolontariusze.

Organizacji udało się dotychczas pomóc ponad 5000 kotów, które - skazane na śmierć - miały zginąć pod mostami, w piwnicach czy porzucone w kartonowych pudłach na śmietnikach. Większość z nich wymagała kosztownej terapii antybiotykowej lub zabiegów operacyjnych (koty niewidome, z urazami po wypadkach, skrzywdzone przez ludzi lub inne zwierzęta), nierzadko też były to kociaki, które nie potrafiły jeszcze samodzielnie jeść (zostały odkarmione butelką). Wszystkie zwierzaki poddano odrobaczeniu oraz odpchleniu, część z nich zaszczepiono, a dorosłe - wysterylizowano. Ogólnie wysterylizowano ok. 10 tys. kotek wolno żyjących oraz wykastrowano kilkaset kocurków.

Bieżące potrzeby Fundacji Kotkowo to m.in. karma, solidne klatki do kwarantanny kotów, klatki iniekcyjne, fundusze na leczenie chorych, zaniedbanych, bezdomnych zwierząt (Kotkowo jest organizacją pożytku publicznego, więc można przekazywać jej 1% podatku). Cały czas poszukiwani są też dobrzy ludzie, którzy choć na chwilę zechcą otworzyć swoje serca (i domy) dla potrzebujących myszołapów.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1260 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39