Zagospodarowanie przestrzenne, elektromobilność - o tym rozmawiali radni w maseczkach

2020.03.30 20:20
W poniedziałek (30.03) odbyła się sesja Rady Miasta Białystok. Radni zastosowali się do zasad bezpieczeństwa związanych z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
Zagospodarowanie przestrzenne, elektromobilność - o tym rozmawiali radni w maseczkach
Fot: Wschodzący Białystok
30 marca odbyła się Sesja Rady Miasta

Na dużej auli Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miasta, która została zwołana na wniosek prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego.

W obradach wzięło udział 24 radnych, którzy uchwalili m.in. zmiany w budżecie miasta, zgodzili się na przystąpienie do prac nad zmianami w planach zagospodarowania przestrzennego części trzech osiedli (Mickiewicza, Piasta, Antoniuk).

Przekształcenie gruntów

Biorąc po uwagę dużą ilość gruntów, które podlegają przepisom dającym możliwość przekształcenia, w 2019 roku miasto nie wydało wszystkich zaświadczeń potwierdzających przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Do tego nie wszyscy użytkownicy wieczyści, którzy otrzymali zaświadczenia, mieli możliwość wniesienia opłaty jednorazowej do końca 2019 roku, czyli skorzystania z najwyższej bonifikaty.

W Białymstoku jest ok. 16,5 tys. użytkowników wieczystych na gruntach gminy.

Radni przyjęli również projekt uchwały dotyczący strategii rozwoju elektromobilności Białegostoku na najbliższe 16 lat. Elektromobilność obejmuje wszelkie kwestie związane z pojazdami elektrycznymi poczynając od ich produkcji, poprzez kupno, eksploatację, tworzenie infrastruktury ładowania, aż po aspekty prawne, gospodarcze i społeczne.

Na koniec sesji radni opuścili salę pojedynczo.

Angelika Dorf
24@bialystokonline.pl

742 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39