Zagrają dla bohaterek i bohaterów Białostockiego Centrum Onkologii. Wstęp wolny!

2024.02.21 07:27
Już w piątek (23 lutego) na scenie Sali Koncertowej ZSM odbędzie się Koncert Symfoniczny, organizowany w ramach Międzynarodowego Dnia Walki z Rakiem i Światowego Dnia Chorego. Wystąpi Orkiestra Symfoniczna Filii UMFC w Białymstoku oraz uznani soliści.
Zagrają dla bohaterek i bohaterów Białostockiego Centrum Onkologii. Wstęp wolny!
Fot: Daria Lickiewicz

Pierwszy Koncert Symfoniczny w ramach Międzynarodowego Dnia Walki z Rakiem i Światowego Dnia Chorego oraz spotkanie z bohaterami i bohaterkami Białostockiego Centrum Onkologii odbyło się rok temu. Wydarzenie spotkało się z olbrzymim entuzjazmem, dlatego również w tym roku zapadła decyzja, aby zorganizować je ponownie. Współorganizatorem Koncertu jest Białostockie Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Białymstoku:

- W kalendarzu wydarzeń Białostockiego Centrum Onkologii, które wychodzą poza mury szpitalne jest między innymi to spotkanie. Kojarzy się ono z uduchowieniem i z tym wszystkim, co jest piękne. Bardzo zależy nam na tym, aby docenić pracę naszych współpracowników, ale również, aby zintegrować i pokazać jak można uszlachetnić ten etap związany z chorobą - mówi dyrektor BCO Dr. n. o zdr. Magdalena Joanna Borkowska.

Jak zaznacza Dziekan Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego, Edukacji Muzycznej i Wokalistyki UMFC Filii w Białymstoku, prof. Katarzyna Makal-Żmuda:

- Koncert dedykowany jest wszystkim bohaterom, którym na swojej drodze przyszło się zmierzyć z bardzo ciężką chorobą nowotworową. My jako muzycy chcielibyśmy również zadedykować go współbohaterom, czyli wszystkim lekarzom, pielęgniarkom i osobom związanym ze środowiskiem muzycznym. Ich praca jest w tym wszystkim niezastąpiona - zaznacza.

Na koncercie wystąpi Orkiestra Symfoniczna Filii UMFC w Białymstoku, którą w tym roku poprowadzi pianista i dyrygent Michał Karol Szymanowski:

- Jestem tutaj po raz pierwszy i pracuję z Orkiestrą Akademicką. To są najprzyjemniejsze spotkania, ponieważ młodzi ludzie są pełni zaangażowania, energii i chcą się rozwijać. Nie ma niczego piękniejszego, kiedy widzi się to parcie ku lepszemu - podkreśla dyrygent.

Na scenie Sali Koncertowej ZSM wystąpią również soliści, a konkretnie trębaczka Amelia Kowalewska i perkusista Mariusz Mocarski. Będzie można usłyszeć arcydzieła mistrzów baroku, klasycyzmu, a także utwór z nurtu muzyki współczesnej Nilsa Rohwera, który będzie wykonywany po raz pierwszy na białostockiej scenie. Nie zabraknie również muzyki Mozarta.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, jednak ilość miejsc jest ograniczona. Wymagana jest rezerwacja bezpłatnych biletów wejściowych:

Koncert UMFC

Więcej informacji: Koncert Symfoniczny

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1130 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39