Zagrali w radiowej Trójce i walczą o więcej [WIDEO]

2018.11.23 14:21
Zaistnieli w konkursie radiowej Trójki "Start NaGranie!". Mowa o białostockim zespole SamoHa.
Zagrali w radiowej Trójce i walczą o więcej [WIDEO]
Fot: SamoHa

Najnowsza piosenka grupy zatytułowana jest "I tak to zrobię 2018". Powstał do niej teledysk.SamoHa to grupa, która zaistniała w autorskim konkursie radiowej Trójce pt. "Start NaGranie!" Jury zaprosiło SamoHa do jednego z odcinków, wyróżniając band z blisko 1500 zgłoszeń. Zespół dostał niepowtarzalną szansę na zagranie w słynnym studiu koncertowym im. Agnieszki Osieckiej oraz na obecność na trójkowej antenie. Trwa głosowanie publiczności. Słuchacze mogą oddawać głosy kupując je w formacie interaktywnego wideo opublikowanego - za pomocą platformy Tagmax - w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych organizatorów i uczestników. Do finału konkursu dostanie się 3 wykonawców, którzy zbiorą najwięcej pieniędzy ze sprzedaży swoich piosenek. Na zwycięzców czeka m.in. kontrakt płytowy w Agencji Muzycznej Polskiego Radia.

W jury konkursu znaleźli się: wokalistka Ania Rusowicz - znana z nagrań pod własnym szyldem oraz w ramach projektu niXes; basista i kontrabasista Wojtek Mazolewski - lider projektów Pink Freud i Wojtek Mazolewski Quintet; Ten Typ Mes, czyli Piotr Szmidt - raper, producent i wydawca hiphopowy; Piotr Nagłowski - dyrektor Agencji Muzycznej Polskiego Radia oraz Hirek Wrona - dziennikarz muzyczny radiowej Trójki i DJ.

Zespół SamoHa powstał w styczniu 2018 r. w Białymstoku z inicjatywy lokalnych muzyków. Wspólne muzyczne zainteresowania oraz doświadczenia z przeszłości, pozwoliły wykreować nowy band ocierający się o hip hop z elementami funky i ciężkiego rocka. Sceniczny debiut formacji miał miejsce na wojewódzkim przeglądzie zespołów amatorskich Rockowania 2018 w Białymstoku. Entuzjastycznie przyjęty występ zagwarantował zespołowi awans do finałów przeglądu, na którym wystąpiło 7 zespołów z woj. podlaskiego. Wiosną tego roku formacja SamoHa rozpoczęła pracę nad kilkoma studyjnymi nagraniami.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

877 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39