Zajmują się nieuleczalnie chorymi dziećmi, teraz przeszkolą nowych wolontaruiszy

2020.02.27 14:05
Chcesz pomagać innym, a przy tym poznać nowych ludzi i nabyć nowe umiejętności? Fundacja "Pomóż Im" zaprasza do udziału w bezpłatnym kursie dla wolontariuszy.
Zajmują się nieuleczalnie chorymi dziećmi, teraz przeszkolą nowych wolontaruiszy
Fot: materiały prasowe

Kurs dla wolontariuszy

Fundacja "Pomóż Im" organizuje kurs dla wolontariuszy. Podczas trzech spotkań, które odbędą się kolejno: 4, 11 i 18 marca będzie można dowiedzieć się: na czym polega wolontariat, jakie są prawa i obowiązki wolontariusza i organizacji, którą wspiera, jaki rodzaj wolontariatu jest dla danej osoby najlepszy, a także, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach podczas działań woluntarystycznych.

Spotkania poprowadzą doświadczeni pracownicy fundacji, którzy na co dzień zajmują się nieuleczalnie lub przewlekle chorymi dziećmi. Dodatkowo, każdy z uczestników weźmie udział w kursie pierwszej pomocy oraz obowiązkowych praktykach wolontariatu – biurowego oraz akcyjnego na rzecz Fundacji "Pomóż Im".

Pomagasz i uczysz się

Wolontariat to okazja do poznania nowych ludzi, zdobycia doświadczenia, rozwoju zainteresowań i umiejętności, ciekawego spędzenia czasu wolnego, a także dobrej zabawy i nowych wyzwań.

Jak informują organizatorzy, szkolenie skierowane jest do osób powyżej 16. roku życia, zainteresowanych niesieniem bezinteresownej pomocy. Każdy uczestnik kursu otrzyma certyfikat potwierdzający nabycie umiejętności.

Zapisy na kurs przyjmowane są drogą mailową: wolontariat@pomozim.org.pl. Należy podać: imię i nazwisko, datę urodzenia oraz numer telefonu. Zgłoszenia przyjmowane będą do 2 marca.

Spotkania będą odbywały się w auli 1.7. – Wydziału Nauk o Zdrowiu UMB, przy ul. Szpitalnej 37, o godz. 18.00 (czas trwania – ok. 90-120 min).

Paulina Górska
24@bialystokonline.pl
1510 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39