Zakład opiekuńczo-leczniczy w miejscu byłej chirurgii dziecięcej

2013.01.29 00:00
Przy ulicy Wołodyjowskiego w Białymstoku powstanie zakład pielęgnacyjno–opiekuńczy. Jeszcze w tym roku ma się zakończyć remont budynku po dawnych oddziałach chirurgii i ortopedii dziecięcej szpitala wojewódzkiego.
Zakład opiekuńczo-leczniczy w miejscu byłej chirurgii dziecięcej
Fot: sxc.hu

- Zarząd województwa pod przewodnictwem marszałka Jarosława Dworzańskiego postanowił we wtorek (29.01) skierować do realizacji projekt przebudowy budynku po byłym Szpitalu Chirurgii Dziecięcej i Ortopedii oraz przystosowania go do potrzeb zakładu opiekuńczo–leczniczego - poinformował Jan Kwasowski, rzecznik prasowy marszałka.

Z wnioskiem o przebudowę budynku dawnej chirurgii dziecięcej wystąpiła dyrekcja szpitala wojewódzkiego im. J. Śniadeckiego, która za kwotę ponad 161 tys. zł z budżetu województwa przygotowała dokumentację projektową.

Zgodnie z tym projektem, roboty budowlano-montażowe obejmą parter i pierwsze piętro budynku przy ulicy Wołodyjowskiego. Wymienione zostaną instalacje elektryczne i sanitarne, posadzki, stolarka okienna.

Do ogłoszonego przez szpital przetargu na wykonanie przebudowy i adaptacji budynku zgłosiło się dziesięć przedsiębiorstw. Wygrała go firma Dartom z Białegostoku, która zaoferowała najniższą cenę - prawie 4 mln zł. Jest to jednak o ponad półtora miliona więcej, niż zakładała dyrekcja szpitala.

- W tej sytuacji zarząd województwa, uznając, że planowana inwestycja jest potrzebna i ważna dla polepszenia sytuacji pacjentów, zdecydował, że zaplanowaną w budżecie województwa na ten rok kwotę 2,45 mln złotych na ten cel powiększy o brakującą sumę 1,538 mln złotych z puli rezerwowej - szczegóły podał Kwasowski.

Adaptacja budynku przy Wołodyjowskiego ma być ukończona do końca listopada bieżącego roku. Po przebudowie powstanie zakład długoterminowej opieki nad chorymi, w którym będą 74 łóżka, w tym cztery dla pacjentów wentylowanych mechanicznie.

Przychodnia z oddziałami chirurgii dziecięcej, urologii i ortopedii mieszcząca się przez wiele lat przy ul. Wołodyjowskiego została zlikwidowana w połowie 2010 r. Sprzeciwiali się temu pracownicy placówki oraz rodzice - bezskutecznie. Od tego czasu mali pacjenci przyjmowani są w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

Polecamy
Bielizna damska - sklep internetowy Dlazmyslow.pl
Bielizna damska - sklep internetowy Dlazmyslow.plul. Warszawska 43 lok. 404 (odbiór zamówień)
15-062 Białystok
www.dlazmyslow.pl

Więcej informacji
698 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39