Zakończył się ponad półroczny remont. Prace pochłonęły niemałą sumę

2023.05.05 15:00
Przez ponad pół roku w białostockim ZSP nr 5 trwał remont. Odnowiono m.in. dach małej sali gimnastycznej, wejście do szkoły i korytarz na parterze.
Zakończył się ponad półroczny remont. Prace pochłonęły niemałą sumę
Fot: Dawid Gromadzki / UM Białystok

Dzięki środkom z budżetu miasta możliwe było przeprowadzenie remontu w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5, w skład którego wchodzą: Szkoła Podstawowa nr 48 i Przedszkole Samorządowe nr 87. Inwestycja, która pochłonęła 290 tys. zł, objęła różnego rodzaju prace remontowe i zakup pomocy dydaktycznych.

– To kolejna inwestycja, której celem jest polepszenie warunków, w jakich w Białymstoku odbywa się opieka i edukacja dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. W miarę możliwości miasto sukcesywnie przekazuje środki na remontowanie i unowocześnianie placówek szkolno-wychowawczych, aby zapewniać dzieciom komfortowe warunki, ale też ograniczyć koszty energii – poinformował zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki.

Na początku prac remontowych, czyli w lipcu ubiegłego roku odnowione zostały pomieszczenia biurowe (koszt 2,5 tys. zł). Następnie, w listopadzie przeprowadzono remont dachu i modernizację oświetlenia w małej sali gimnastycznej i na boisku szkolnym - prace kosztowały 126 tys. zł. W tym samym czasie zakupiono i zamontowano urządzenie interaktywne FLYSKY 2.0 za ponad 11,4 tys. zł. Co więcej, w grudniu za 6,8 tys. zł szkoła kupiła energooszczędne świetlówki.

To jednak nie koniec prac. Z początkiem tego roku wyremontowane zostało wejście do szkoły i korytarz na parterze o powierzchni ok. 220 m2. Koszt tych prac wyniósł 105 tys. zł.

Cały remont zakończyła wymiana dwuskrzydłowych drzwi wejściowych, okien w przedsionku i portierni oraz usunięcie awarii rur, co kosztowało ponad 38,7 tys. zł.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1123 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39