Zakończyły się konsultacje społeczne. Jakich zmian potrzebują białostoczanie?

2024.05.31 21:24
Komunikacja miejska, modernizacja i remonty dróg, ścieżki rowerowe, infrastruktura miejska, planowana budowa aquaparku oraz potrzeby osób z niepełnosprawnością i wsparcie psychologiczne dla osób tego potrzebujących – okazały się wiodącymi tematami poruszanymi przez białostoczan podczas spotkań z prezydentem miasta.
Zakończyły się konsultacje społeczne. Jakich zmian potrzebują białostoczanie?
Fot: UM Białystok

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski spotkał się z mieszkańcami kolejnych pięciu białostockich osiedli. Każdy miał możliwość zadania pytania, zgłoszenia potrzeby czy podzielenia się opinią o Białymstoku. Spotkania odbywały się pod hasłem "Porozmawiajmy o Białymstoku. Stwórzmy razem mapę potrzeb".

- Bardzo cieszy mnie, że mieszkańcy przychodzą coraz liczniej i aktywnie biorą udział w spotkaniach poświęconych sprawom naszego miasta – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

Zgłoszone postulaty białostoczan zostaną przeanalizowane, a efekt tej analizy będzie jednym z najważniejszych elementów branych pod uwagę w pracach nad budżetem miasta. Jednocześnie planowany jest monitoring i przekazanie mieszkańcom sprawozdania z tego, co uda się zrealizować, a wcześniej wprowadzić do budżetu miasta.

Mimo zakończenia tego cyklu spotkań, wciąż dostępna jest ankieta, której wyniki mają wskazać, jak mieszkańcy oceniają m.in. bezpieczeństwo, komunikację miejską, czystość, zieleń, stan dróg i wiele innych obszarów. Pytania dotyczą także konkretnych potrzeb i projektów, które powinny zostać zrealizowane. Ankietę można wypełnić online do niedzieli (26 maja) na stronie Miasta.

Agata Rosińska
24@bialystokonline.pl

1156 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39