Zamiast Prokuratury Apelacyjnej będzie Prokuratura Regionalna

2016.03.04 12:12
W piątek (4.03) wchodzi w życie nowa ustawa Prawo o prokuraturze. Od tego momentu nie będzie już prokuratur apelacyjnych - zastąpią je prokuratury regionalne. Tak też się stanie w Białymstoku.
Zamiast Prokuratury Apelacyjnej będzie Prokuratura Regionalna
Fot: Justyna Fiedoruk
Prokuratura Apelacyjna w Białymstoku

W piątek (4.03) wygasają kadencje prokuratorów funkcyjnych. Zmiany dotyczące szefostwa prokuratur mają być odłożone do maksymalnie 60 dni. Zanim będą nowe nominacje, obecni kierownicy prokuratur będą wciąż pełnili swoje obowiązki.

Prokuratura apelacyjna zostanie zastąpiona prokuraturą regionalną, która będzie zajmowała się przede wszystkim walką z najistotniejszymi i najpoważniejszymi przestępstwami finansowo-skarbowymi i przestępstwami skierowanymi przeciw obrotowi regionalnemu.

W wyniku zmian wielu prokuratorów w całej Polsce postanowiło przejść w stan spoczynku. Inaczej też będzie wyglądała dotychczasowa organizacja prokuratury apelacyjnej. Zostaną utworzone nowe wydziały, zaś niektórzy prokuratorzy być może zostaną przekierowani do prokuratury okręgowej.

Wraz z wejściem w życie ustawy połączona zostanie też funkcja Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego. Kadencję zakończy dotychczasowy szef prokuratury Andrzej Seremet, zastąpi go minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

W Białymstoku Prokuratura Apelacyjna mieści się przy ul. Włókienniczej 32.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1611 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39