Zamiast randek – wspólne kradzieże. Nietypowy sposób na radzenie sobie z długami

2016.02.12 17:36
Policjanci z białostockiej drogówki zatrzymali kobietę i mężczyznę, którzy zajmowali się kradzieżą paliwa.
Zamiast randek – wspólne kradzieże. Nietypowy sposób na radzenie sobie z długami
Fot: pixabay.com
18-latka i 22-latek wpadli na nietypowy sposób zarobienia pieniędzy

W czwartek (11.02) rano, w Mońkach, para ukradła tablice rejestracyjne ze stojącego tam opla. Później zamontowała je do busa i kradła paliwo na jednej z tamtejszych stacji paliw. Jeden skok im nie wystarczył, dlatego chwilę później udali się do Złotorii, gdzie ponownie zatankowali około 2000 litrów oleju napędowego, po czym szybko odjechali.

Pracownik stacji benzynowej postanowił jednak szybko interweniować. Widząc całe zdarzenie, zadzwonił do dyżurnego policji. Powiedział też, w którym kierunku uciekali złodzieje. Natychmiast skierowano za uciekinierami patrole, które szybko namierzyły busa i ruszyły za nim w pościg.

Para nie miała zamiaru się poddawać i próbowała zgubić jadący za nimi samochód. Niestety po skręceniu w boczną drogę ich bus ugrzązł w błocie. Zanim jednak policjanci dotarli do auta – kobieta i mężczyzna zdążyli uciec do lasu. Chwilę później wpadli jednak w ręce policji. 22-letni mężczyzna i 18-letnia kobieta od razu przyznali się do kradzieży. Okazało się, że są w ciężkiej sytuacji materialnej, gdyż zaciągnęli kilka kredytów i nie mieli za co ich spłacać. Wówczas wpadli na pomysł zaciągnięcia kolejnej pożyczki, wynajęcia busa i kupienia beczek, które napełnią paliwem.

Para pochodzi z miejscowości Brzeg, na miejsce realizacji swojego planu wybrali województwo podlaskie. Skradzione paliwo zamierzali spieniężyć. Mężczyzna ma już podobne występki na swoim koncie. Teraz młodzi ludzie staną przed sądem.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1165 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39