„Zamieszkaj w Michałowie”. Gmina czeka na zgłoszenia do końca września

2020.08.13 09:41
„Zamieszkaj w Michałowie” to najnowsza propozycja gminy, która ma zachęcić młodych mieszkańców do pozostania w miasteczku, a zarazem być magnesem dla innych, by na stałe przeprowadzić się do Michałowa.
 „Zamieszkaj w Michałowie”. Gmina czeka na zgłoszenia do końca września
Fot: mat. ilustrac./zamieszkajwmichalowie.pl

Rekordowe zainteresowanie programem „Zamieszkaj w Michałowie”

3 sierpnia ruszyły zapisy na nowe mieszkania komunalne w Michałowie. Do Urzędu Miejskiego trafiło już 61 wniosków (stan na 11 sierpnia) od zainteresowanych osób, rodzin, które chcą zamieszkać w nowo budowanych domach w Michałowie. Burmistrz Marek Nazarko już planuje zakup nowych działek pod kolejne domy i dalej zaprasza wszystkich chętnych do składania wniosków.

- Takie domy zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o naszym mieście. Można będzie je wynajmować, albo wykupić na własność – podkreśla burmistrz. – Szczerze mówiąc skala zainteresowania naszym pomysłem przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Zgłosiło się już 61 chętnych – oczywiście z Michałowa, ale też pobliskiego Gródka, Białegostoku, ale i innych miejscowości - dodaje burmistrz.

Obecnie gmina planuje budowę 17 takich domów (68 mieszkań) i w dalszym ciągu czeka na wnioski od chętnych, którzy swoją przyszłość chcieliby związać z Michałowem.

Gmina czeka na zgłoszenia do końca września

- Ta inwestycja planowana jest na lata 2021-22. Myślę, że już niedługo jako gmina kupimy nowe działki pod budowę kolejnych domów w tej okolicy. Na dzień dzisiejszy szacuję, że może to być 12 domów, czyli 48 mieszkań – podkreśla burmistrz Nazarko.

Nowe mieszkania będą wyposażone we wszystkie media. Budynki będą przyłączone do miejskiego ciepłociągu, co zdecydowanie spowoduje, że rachunki zostaną obniżone do absolutnego minimum. Warto też podkreślić, że mieszkańcy Michałowa zwolnieni są z płacenia podatku od nieruchomości.

Dwie formy nabycia nieruchomości

Gmina proponuje atrakcyjne finansowanie inwestycji. Zarówno w przypadku domów 59m2 jak i 106m2 będą dostępne dwie formy nabycia nieruchomości: wynajem i wykup.

W przypadku wynajmu, umowa jest bezterminowa z możliwością wykupu na własność po 15 latach użytkowania. Czynsz za mniejsze mieszkanie oscylować będzie wokół 395zł/mc natomiast w drugim przypadku 595zł/mc. Wynajem skierowany jest do mieszkańców gminy Michałowo, którzy na dzień oddania mieszkań do użytku zamieszkiwali na terenie gminy Michałowo od co najmniej roku i nie posiadają innych praw do lokali/domów mieszkalnych na terenie gminy.

Wykup od wynajmu różni się z kolei przeniesieniem praw własności mieszkania od razu na użytkownika, który spłaca ratę wraz z czynszem do Spółki. W tym przypadku nie zachodzi konieczność zaciągania indywidualnego kredytu hipotecznego na zakup nieruchomości (kredyt zaciąga spółka w imieniu lokatorów). Wykup skierowany jest do wszystkich chętnych, nie ma tu warunku zamieszkiwania na terenie gminy Michałowo. Czynsze wraz z ratą wynoszą odpowiednio 790 zł oraz 1190 zł. Istnieje możliwość spłaty zobowiązania bez odsetek po 5 latach. W przypadku wykupu niezbędna jest wpłata 30% wartości inwestycji celem partycypacji w kosztach budowy.

Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej www.zamieszkajwmichalowie.pl i od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00 pod numerem telefonu 734 496 354.

Paulina Górska
24@bialystokonline.pl

1247 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39