Zamieszki kiboli przed Operą w czasie prezentacji Jagiellonii

2013.02.19 00:00
Kilkudziesięciu głośno skandujących kibiców Jagiellonii chciało wejść do Opery Podlaskiej na odbywającą się tam prezentację drużyny piłkarskiej. Jak się okazało, jedna z tych osób była poszukiwana, a przy kolejnej znaleziono nóż i gaz.
Zamieszki kiboli przed Operą w czasie prezentacji Jagiellonii
Fot: KWP Białystok
Przy jednym z zatrzymanych kiboli znaleziono nóż i gaz obezwładniający

W poniedziałek (18.02) około godziny 19.00, w trakcie prezentacji drużyny Jagiellonii Białystok w Operze i Filharmonii Podlaskiej, blisko 100-osobowa grupa kibiców próbowała wejść do środka budynku pomimo nieposiadania biletów wstępu na imprezę. Głośno skandowali przed wejściem do opery.

Ochrona budynku zawiadomiła o tym policję. Na wezwanie mundurowych połowa kibiców uspokoiła się, zastosowała się do poleceń funkcjonariuszy i rozeszła się.

W trakcie legitymowania pozostałych okazało się, że wśród nich jest mężczyzna poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za rasistowskie zachowania - publicznie znieważył osobę z powodu jej przynależności rasowej. 23-letni białostoczanin został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Dodatkowo jeden z mężczyzn posiadał przy sobie nóż i gaz. Przedmioty te zostały zabezpieczone. Właściciel za ich posiadanie oraz zakłócenie porządku publicznego odpowie przed sądem.

Na miejscu wylegitymowano 48 osób w wieku od 17 do 30 lat. Białostoccy policjanci prowadzą czynności wyjaśniające w tej sprawie pod kątem zakłócania porządku publicznego.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1956 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39