Zamówił 400 kg cukru w "promocyjnej" cenie. Po przelaniu pieniędzy kontakt się urwał

2022.09.22 13:05
1300 zł stracił białostoczanin, który chciał kupić w internecie cukier. Pokrzywdzony pomimo przelania pieniędzy nie otrzymał zamówionego produktu, a kontakt ze sprzedającym urwał się.
Zamówił 400 kg cukru w "promocyjnej" cenie. Po przelaniu pieniędzy kontakt się urwał
Fot: Pixabay

Zaniżone ceny oferowanych towarów, fikcyjne opinie klientów, czy żądanie przedpłaty - to tylko niektóre sposoby, jakich internetowi oszuści chwytają się, żeby wyłudzić pieniądze. Użytkownicy internetu coraz częściej stają się ofiarami oszustów działających w sieci. Tym razem oszukany został 64-letni białostoczanin.

- Mężczyzna na portalu ogłoszeniowym znalazł "promocyjną" ofertę sprzedaży cukru i chciał kupić większą ilość tego produktu. 64-latek zamówił ponad 400 kilogramów cukru. Sprzedający obiecał, że jak tylko otrzyma zaliczkę, to wyśle zamówienie - informują mundurowi z KMP Białystok.

Mężczyzna przelał na wskazany przez niego numer konta 1300 zł. Białostoczanin nie otrzymał jednak zamówionego cukru, a kontakt ze sprzedającym urwał się.

Policjanci ostrzegają przed oszustami wykorzystującymi internetowe portale sprzedażowe i przypominają, że kupując w sieci musimy kierować się ograniczonym zaufaniem do sprzedającego, a także zachować całą korespondencję ze sprzedawcą. Warto najpierw sprawdzić czy sklep, bądź osobę prywatną, czy podaje swój adres i numer telefonu.

- Pamiętajmy, że mamy możliwość uzgodnienia sposobu płatności za wybrany przedmiot, jeśli tylko pojawiły się wątpliwości, co do wiarygodności sprzedającego warto umówić się na "odbiór osobisty" lub wybrać opcje płatności, nawet o parę złotych droższą, ale bezpieczniejszą "za pobraniem", jeżeli nie ma takiej opcji u sprzedającego, niech wzbudzi to naszą czujność - ostrzega policja.

Ponadto często "super promocje" są tylko haczykiem, na który oszuści łowią swoje ofiary.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1507 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39