POLECAMY
Zarząd województwa we wtorek 28 grudnia skierował do realizacji sześć projektów, dotyczących placówek opieki zdrowotnej. Zostały one zgłoszone do konkursu w ramach unijnego Regionalnego Programu Operacyjnego.
- Obejmują rozbudowę placówek i poprawę świadczonych usług leczniczych. Wartość dofinansowania wszystkich tych projektów przekracza 4,3 mln złotych - poinformował Jan Kwasowski, rzecznik prasowy marszałka. Pieniądze trafią do gmin: Turośl, Zawady, Dubicze Cerkiewne i Sidra oraz do publicznych zakładów opieki zdrowotnej w Mońkach i w Knyszynie. Ponadto zarząd województwa postanowił przeznaczyć 500 tys. złotych na szkolenie pielęgniarek i położnych w zakresie epidemiologii, zapobiegania i zwalczania zakażeń szpitalnych.
E.S.
24@bialystokonline.pl
Sport 2026.06.21 12:24
Sport 2026.06.21 10:30
Ciekawostki 2026.06.20 10:00
Sport 2026.06.20 09:36
Aktualności 2026.06.19 15:00
Biznes 2026.06.19 14:00
Kultura i Rozrywka 2026.06.19 13:47
Masz ciekawy temat?
Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?
Napisz do nas
Więcej informacji