Zarzuty dla dwóch osób. Za zdewastowane mieszkanie i narkotyki

2021.06.21 13:22
Nie dość, że mieszkanie było zdewastowane i najemca nie płacił od kilku miesięcy czynszu, to jeszcze w lokalu znajdowały się narkotyki. 30-latka i jej o rok młodszy przyjaciel mają teraz niemałe kłopoty.
Zarzuty dla dwóch osób. Za zdewastowane mieszkanie i narkotyki
Fot: podlaska policja

Do łomżyńskich policjantów zgłosił się właściciel mieszkania. Prosił o pomoc z kłopotliwym najemcą - młodą kobietą, która zdewastowała lokal i od kilku miesięcy nie płaci czynszu.

Na miejscu mundurowi oraz zgłaszający zastali rozrzucone przedmioty i zniszczony sprzęt. Właściciel mieszkania wycenił straty na 6,5 tys. zł. Na dodatek, kiedy sprawdzał pokoje, zwrócił uwagę na torebkę z białą sproszkowaną substancją, o czym natychmiast poinformował funkcjonariuszy. W trakcie przeszukania policjanci znaleźli łącznie 7 zawiniątek foliowych z białą substancją. W sumie ważyły ponad 680 gramów. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że była to amfetamina.

Jeszcze przed zakończeniem interwencji właściciela lokalu i mundurowych, do mieszkania przyszło czworo młodych ludzi, tym 30-latka, która wynajęła lokum, i jej o rok młodszy przyjaciel. Byli zdziwieni i zdenerwowani tym, co zastali. Policjanci ustalili, że narkotyki należały do 29-latka. On i jego koleżanka zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty zniszczenia mienia. Dodatkowo właściciel amfetaminy odpowie także za posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Za to przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Zgodnie z decyzją sądu mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl
664 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39