Zatrzymano podejrzanych o włamywanie się do kont aukcyjnych

2010.03.05 00:00
Białostocka policja zatrzymała w jednej z miejscowości pod Zabłudowem 4 młodych mężczyzn, którzy od 8 miesięcy włamywali się do kont aukcyjnych.
Zatrzymano podejrzanych o włamywanie się do kont aukcyjnych
Fot: E.S.

W jednej z miejscowości w gminie Zabłudów policja zatrzymała czterech mężczyzn w wieku od 17 do 21 lat, którzy obchodzili zabezpieczenia i przejmowali konta portali służących do internetowych zakupów. Hakerzy zmieniali hasła logowania, blokując jednocześnie dostęp do nich prawowitym właścicielom. Później wprowadzali inne dane oraz numery swoich kont bankowych. Niczego nieświadomi klienci wysyłali sprzedającym pieniądze w przeświadczeniu, że płacą za zamówiony towar. Pieniądze jednak wpływały na konta oszustów, a zakupy nie były wysyłane.

Jak podaje Podlaska Policja, w mieszkaniach sprawców zabezpieczono komputery, nośniki pamięci i dokumenty. Według wstępnych ustaleń mężczyźni mogli działać od około 8 miesięcy. W tym okresie włamali się do co najmniej 20 kont użytkowników z różnych części kraju. Liczba pokrzywdzonych może być jednak większa. Za "oszustwo komputerowe" zgodnie z kodeksem karnym grozi im kara nawet do 5 lat więzienia.

E.S.

1538 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39