Zatrzymano transport niebezpiecznych odpadów

2023.03.09 18:19
Nielegalny międzynarodowy transport odpadów niebezpiecznych zatrzymano na terenie województwa podlaskiego. Jechał z Litwy do Czech.
Zatrzymano transport niebezpiecznych odpadów
Fot: WIOŚ

Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Białymstoku skontrolowali ciężarówkę z naczepą jadącą przez terytorium Polski z Litwy do Czech.

- W naczepie znajdowały się odpady niebezpieczne o kodzie 19 12 11* tj. inne odpady (w tym zmieszane substancje i przedmioty) z mechanicznej obróbki odpadów zawierające substancje niebezpieczne o łącznej masie 24 000 kg - informuje Beata Ostrowiecka z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Białymstoku.

W trakcie oględzin inspektorzy WIOŚ w Białymstoku stwierdzili, iż transport odpadów odbywał się wbrew zapisom posiadanego zezwolenia na tranzyt odpadów. Transportowane odpady nie zostały zabezpieczone we właściwy sposób, co powodowało niekontrolowany wyciek poza środek transportu. Kontrolowany pojazd został zatrzymany i skierowany pod nadzorem WITD i inspektorów WIOŚ w Białymstoku na parking ZGO w Czartorii. Trwają czynności wyjaśniające.

Za nielegalne przewożenie odpadów niebezpiecznych grozi od lat 2 do 12 lat więzienia.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1388 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39