Zatrzymano zabójców byłego wiceprezydenta Łomży

2011.10.21 00:00
Czterej mieszkańcy Łomży podejrzewani o zabójstwo 53-latka wpadli w ręce policji. Dzisiaj zostaną doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Łomży.
Zatrzymano zabójców byłego wiceprezydenta Łomży
Fot: KWP Białystok

- Sprawcy w jednym z domów na terenie Łomży dotkliwie pobili swoją ofiarę, a następnie wywieźli ją samochodem kilkanaście kilometrów dalej. Konającego bez udzielenia pomocy porzucili na łące koło Rybna - wstępne ustalenia dotyczące szczegółów zabójstwa, Krzysztofa Choińskiego podał Andrzej Baranowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. - Do zdarzenia doszło najprawdopodobniej na tle rabunkowym - uzupełnił Baranowski.

Wczoraj około południa policjanci z Łomży na ulicy zatrzymali trzech mieszkańców tego miasta w wieku 23, 24 i 43 lat, kolejny 28-letni łomżynianin został zatrzymany w Orzyszu. Cała czwórka podejrzewana jest o zabójstwo 53-letniego byłego wiceprezydenta Łomży, którego ciało w minioną środę odnalezione zostało na łące w okolicach Rybna, nad rzeką Narwią.

Działania, które natychmiast po otrzymaniu sygnału o tej zbrodni podjęli policjanci z Komend Miejskiej w Łomży i Wojewódzkiej w Białymstoku doprowadziły w ciągu doby do ustalenia i zatrzymania czterech podejrzewanych. Wszyscy mieli już za sobą przeszłość kryminalną. Noc spędzili w policyjnym areszcie.

Dzisiaj cała czwórka zostanie doprowadzona do prokuratury. Okoliczności tego zdarzenia oraz motywy działania sprawców szczegółowo wyjaśniają policjanci z Łomży pod nadzorem tamtejszej Prokuratury Okręgowej.

W czwartek po południu została przeprowadzona sekcja zwłok zamordowanego. Na ciele zastępcy prezydenta były obrażenia twarzy, klatki piersiowej i brzucha zadane tępym narzędziem.

Krzysztof Choiński był zastępcą prezydenta Łomży w latach 2002-2010. Ostatnio pracował jako zastępca dyrektora w gimnazjum.

E.S.
1547 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39