Zawartość foliowych worków warta prawie 700 tys. zł [WIDEO]

2017.03.31 09:14
Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej, współpracując z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej w Bydgoszczy oraz policjantami z CBŚP, przechwycili 1,5 tony nielegalnego suszu tytoniowego. Był on warty blisko 700 tys. zł.
Zawartość foliowych worków warta prawie 700 tys. zł [WIDEO]
Fot: Podlaski Oddział Straży Granicznej

Podczas czynności służbowych prowadzonych na terenie Włocławka funkcjonariusze Straży Granicznej, Krajowej Administracji Skarbowej oraz CBŚP ujawnili 1,5 tony tytoniu.

Kontrabandę znaleziono w samochodzie należącym do mieszkańca Włocławka, który nie był w stanie wyjaśnić pochodzenia nielegalnego towaru. Tytoń umiejscowiony był wewnątrz przestrzeni ładunkowej busa, zapakowano go w kilkadziesiąt czarnych foliowych worków.

- Uszczuplenie podatku akcyzowego i podatku VAT, do którego mogło dojść, gdyby nielegalny towar trafił na rynek, to prawie 750 tys. zł - mówi rzeczniczka podlaskich strażników granicznych mjr Katarzyna Zdanowicz.

Towar wraz z pojazdem został zatrzymany do postępowania przygotowawczego nadzorowanego przez prokuraturę we Włocławku.

To kolejne już w tym roku tak duże ujawnienie nielegalnie przewożonego i przetwarzanego tytoniu przez funkcjonariuszy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

Monika Zysk
monika.zysk@bialystokonline.pl

1184 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39