Zawartość tej paczki miała trafić na białostocki bazar. Nic z tego

2017.10.13 10:45
2 tys. wkładów maszynek do golenia opatrzonych zastrzeżonymi znakami znanej światowej marki nie trafi na białostocki bazar.
Zawartość tej paczki miała trafić na białostocki bazar. Nic z tego
Fot: Krajowa Administracja Skarbowa

Podczas kontroli paczek przeprowadzonej w jednej z firm kurierskich, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej w Białymstoku ujawnili przesyłkę zawierającą 2 tys. wkładów maszynek do golenia opatrzonych zastrzeżonymi znakami znanej na świecie marki.

Jakość wykonania i wygląd towarów mógł świadczyć o oszustwie, mundurowi zarekwirowali więc paczkę i poinformowali o tym przedstawiciela firmy - właściciela praw do chronionych znaków. Producent po przeprowadzeniu ekspertyzy potwierdził, że zatrzymane wkłady są podróbkami, złożył więc wniosek o ściganie i ukaranie osób, które naruszyły prawo.

Wszczęto dochodzenie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że podrobione wkłady maszynek miały trafić do sprzedaży jako oryginały na jeden z białostockich bazarów.

Osobom, które zajmują się obrotem wyrobami bezprawnie oznaczonymi zarejestrowanymi znakami towarowymi, grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Monika Zysk
monika.zysk@bialystokonline.pl

1434 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39