Zawodniczka Podlasia Białystok wypełniła minimum na Mistrzostwa Europy

2023.04.24 12:02
Małgorzata Karpiuk z Podlasia Białystok zajęła w Olkuszu, podczas PZLA Mistrzostw Polski na 10 000 m, 7. miejsce. W klasyfikacji U-23 Karpiuk uplasowała się na 4. pozycji, tracąc do brązowego medalu zaledwie 2 sekundy.
Fot: Podlasie Białystok

Reprezentująca Podlasie Białystok Małgorzata Karpiuk ustanowiła na PZLA Mistrzostwach Polski na 10 000 m nowy rekord życiowy i rywalizację zakończyła z czasem 34:57.77. Podopieczna trenera Tomasza Dąbrowskiego znajduje się w czołówce, jeżeli chodzi o rezultaty w okręgu podlaskim, co jest bardzo dobrym prognostykiem przed rozpoczynającym się sezonem.

Mistrzynią Polski została Julia Koralewska (czas 33:46.95, AZS-AWF Gdańsk), srebrny medal wywalczyła Aleksandra Lisowska (33:50.85, AZS UWM Olsztyn), a na najniższym stopniu podium stanęła Olimpia Breza (34:32.45, KUKS Remus Kościerzyna).

W klasyfikacji U-23 złoty krążek także zgarnęła Julia Koralewska, na 2. miejscu uplasowała się Olimpia Breza, a z brązem do domu wróciła Agnieszka Chorzępa.

Warto dodać, że podczas zawodów Małgorzata Karpiuk wypełniła minimum na Mistrzostwa Europy U-23, które odbędą się w Finlandii.