Zawodniczka z grupy Team Podlaskie została wicemistrzynią Polski juniorek

2023.04.18 09:34
W miniony weekend (15-16.04), w Lublinie, odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek w zapasach kobiet. Na imprezie tej srebrny krążek wywalczyła Karolina Domaszuk z LUKS-u "AMATOR" Juchnowiec.
Fot: LUKS "AMATOR" Juchnowiec

Za Karoliną Domaszuk świetny występ na Mistrzostwach Polski Juniorek w zapasach kobiet. Zawodniczka LUKS-u "AMATOR" Juchnowiec, uczennica IV LO w Białymstoku, a zarazem stypendystka programu Team Podlaskie zdobyła w wadze 65 kg srebrny medal.

Podopieczna Adriana Choroszucha i Andrzeja Kreczaka wygrała 2 pojedynki eliminacyjne przez przewagę techniczną, a następnie, w walce finałowej, uległa Alicji Nowosad (Cement Gryf Chełm), co sprawiło, że Karolina Domaszuk została sklasyfikowana na 2. miejscu.

Wspomniana zawodniczka doskonale rozpoczęła więc 2023 r. Po zdobyciu złotych medali w wadze 65 kg na Mistrzostwach Polski Juniorek i MP Młodzieżowców U-23 w sumo Domaszuk zakwalifikowała się do reprezentacji narodowej juniorek i młodzieżowców U-23. W dniach 21-23.04 przedstawicielka LUKS-u "AMATOR" Juchnowiec wystąpi zatem na Mistrzostwach Europy Juniorek i Młodzieżowców U-23 w sumo, które odbędą się w Kielcach.

Warto dodać, że w Lublinie z dobrej strony pokazały się również pozostałe reprezentantki województwa podlaskiego. 7. lokatę w wadze 72 kg zajęła Karolina Palacz (LMUKS "Olimpik" Suwałki), a na 8. pozycji w wadze 76 kg uplasowała się Wioletta Wesołowska (MLUKS "Gwiazda" Szczuczyn).