Zawodnik Dojlid został wicemistrzem Polski

2023.03.27 12:17
Tomasz Lewandowski z SBR Dojlid Białystok wywalczył podczas mistrzostw kraju dwa srebrne medale. Jeden w singlu, a drugi w grze podwójnej z Miłoszem Redzimskim.
Zawodnik Dojlid został wicemistrzem Polski
Fot: Dojlidy Białystok

Na tegorocznych Mistrzostwach Polski Seniorów w Tenisie Stołowym, które odbyły się w Płocku, Dojlidy Białystok reprezentowało 6 zawodników. Kamil Zdzienicki, Alan Kulczycki i Kamila Gryko zakończyli swoje indywidualne występy na pierwszej rundzie, ale lepiej wypadła Karolina Hołda, która uplasowała się w przedziale miejsc 17-32. Dużym sukcesem pochwalić się może też Zuzanna Borek. Zwyciężyła ona dwa niezwykle zacięte pojedynki, przegrywając dopiero w meczu o wejście do ćwierćfinału. Zdecydowanie najwyższą lokatę w turnieju indywidualnym wśród przedstawicieli Dojlid zajął jednak Tomasz Lewandowski, który został wicemistrzem Polski. I to zarówno w singlu, jak też w grze podwójnej.

- Jestem bardzo zadowolony nie tylko z dwóch medali, ale przede wszystkim ze swojej gry. Jak tylko zobaczyłem drabinkę turniejową wiedziałem, że mogę zajść wysoko. Byłem zmotywowany, ale grałem na luzie. To najlepsze możliwe połączenie. Najbardziej cieszy mnie półfinałowa wygrana z Maćkiem Kubikiem. Maciek jest jedną z największych nadziei polskiego tenisa stołowego, gra na bardzo wysokim poziomie, odnosił już liczne sukcesy na arenie międzynarodowej, a na co dzień występuje w niemieckiej Bundeslidze. Finałowy mecz z Kubą Dyjasem zacząłem znakomicie, ale w kolejnych setach przeciwnik przejął inicjatywę i nie mogłem za wiele z tym zrobić. Gdyby udało mi się wygrać drugiego seta, być może spotkanie potoczyłoby się inaczej. Jeśli chodzi o debla, to nie ukrywam, że już od początku celowałem w medal. Grając z Miłoszem Redzimskim, który jest aktualnie najlepszym zawodnikiem Lotto Superligi, wiedziałem, że jesteśmy jednymi z faworytów turnieju. Na świętowanie sukcesów nie mam teraz czasu, ale jestem bardzo zadowolony ze swoich występów i mam nadzieję kontynuować dobrą passę - powiedział po mistrzowskiej imprezie Tomasz Lewandowski.

Przypomnijmy, że Tomasza Lewandowskiego białostoccy kibice będą mogli zobaczyć jeszcze w dwóch ostatnich meczach sezonu, jakie pozostały Dojlidom do rozegrania, a następnie opisywany zawodnik, podobnie jak i reszta tenisistów stołowych z pierwszej drużyny, odejdzie z klubu mającego swą siedzibę w stolicy Podlasia. W Dojlidach szykuje się bowiem kadrowa rewolucja.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

743 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39