Zawodnik Dumy Podlasia z dubletem. Został Młodzieżowcem Miesiąca i Piłkarzem Miesiąca

2024.04.02 13:27
Dominik Marczuk w debiutanckim sezonie na szczeblu PKO BP Ekstraklasy wyczynia niesamowite rzeczy. 20-latek w obecnych rozgrywkach ma już na swym koncie 6 goli, a także 6 asyst i raz za razem zgarnia kolejne nagrody.
Zawodnik Dumy Podlasia z dubletem. Został Młodzieżowcem Miesiąca i Piłkarzem Miesiąca
Fot: Jagiellonia Białystok

Dominik Marczuk, czyli skrzydłowy Jagiellonii, już kilka razy trafił do jedenastki kolejki, a w klasyfikacji kanadyjskiej uzbierał 12 punktów. Na tym jednak nie koniec. W październiku 20-latek wybrany został Młodzieżowcem Miesiąca PKO BP Ekstraklasy, natomiast w marcu zawodnik Dumy Podlasia swój wyczyn powtórzył, dzięki czemu Marczuk jako jedyny piłkarz w lidze ma w tym sezonie na koncie aż dwie statuetki przyznawane dla najlepszego młodego gracza.

Oczywiście to nie wszystko. Nie tak dawno Dominik otrzymał powołanie do dorosłej reprezentacji Polski, gdzie jednak nie udało mu się na razie zadebiutować, a teraz Jagiellończyk zgarnął kolejne niezwykle cenne wyróżnienie, gdyż Marczuk wybrany został Piłkarzem Miesiąca PKO BP Ekstraklasy. W marcu skrzydłowy białostockiej drużyny w trzech meczach zdobył dwa gole.

- Jest to dopiero trzeci przypadek w historii, by jeden gracz zdobył obie te nagrody w tym samym miesiącu. Wyprzedzili go tylko: Jakub Kamiński (październik 2021) i Filip Marchwiński (lipiec 2023). Z graczy urodzonych już w XXI wieku tylko ten tercet zgarnął laury dla najlepszych zawodników miesiąca. Nie tak dawno - w grudniu 2023 roku - nagrodę Piłkarza Miesiąca zdobył już klubowy kolega Marczuka - Nene. Łącznie gracze Jagiellonii wywalczyli czternaście takich tytułów. To stawia Dumę Podlasia na drugim miejscu w klasyfikacji wszech czasów, jedynie za Legią Warszawa - informuje Ekstraklasa SA.

Co ciekawe, w marcu dwa głosy w konkursie na Piłkarza Miesiąca zgarnął też inny Jagiellończyk - Taras Romanczuk. Dwa punkty otrzymali również Luka Vusković (Radomiak Radom) oraz Aleksander Bobek (ŁKS Łódź).

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

819 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39