Zbierają pieniądze na wsparcie szpitala uniwersyteckiego

2020.03.30 17:04
Politechnika Białostocka, w odpowiedzi na apel dyrektora Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku, zorganizowała zbiórkę pieniędzy na zakup sprzętu medycznego dla personelu i pacjentów placówki w czasie walki z epidemią koronawirusa.
Zbierają pieniądze na wsparcie szpitala uniwersyteckiego
Fot: MZ

Walka z koronawirusem

Apel dyrektora białostockiego USK ukazał się kilka dni temu w mediach społecznościowych oraz na stronie internetowej szpitala.

Czytamy w nim: "Nadal chcemy służyć naszym Pacjentom, jednak na taką skalę problemów nie byliśmy przygotowani. Potrzebujemy pilnie niezbędnych materiałów i sprzętu do zapewnienia bezpieczeństwa pacjentów oraz lekarzy i pozostałego personelu medycznego. Na rynku brakuje podstawowych środków ochrony osobistej i dezynfekcji".

Dyrektor prosi o "wszelką pomoc materialną" oraz inicjatywy, które mogą przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa epidemiologicznego personelu i pacjentów tego szpitala. Przypomina, że decyzją Wojewody Podlaskiego, Uniwersytecki Szpital Kliniczny znajduje się w stanie podwyższonej gotowości w związku z zagrożeniem epidemiologicznym.

W szpitalu brakuje jednak podstawowych środków ochrony osobistej: kombinezonów, maseczek, rękawiczek, gogli, przyłbic, a także tzw. wymazówek, płynów dezynfekujących, ozonatorów.

"PB sercem z USK"

To spontaniczna inicjatywa - jej celem jest wsparcie Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.

Akcja prowadzona jest na portalu zrzutka.pl. Prowadzą ja wspólnie: Wydział Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej (Studenckie Koło Naukowe "LogiSquad" oraz SKN Analizy Danych w Biznesie), Stowarzyszenie Absolwentów Politechniki Białostockiej oraz jednostki uczelniane: Dział Promocji i Biuro ds. Współpracy Międzynarodowej PB.

- Prosimy całą społeczność akademicką Politechniki Białostockiej: studentów, pracowników, absolwentów, instytucje i przedsiębiorstwa współpracujące oraz wszystkich sympatyków naszej uczelni o włączenie się i wsparcie Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku - apelują organizatorzy pomocowej zbiórki.

Paulina Górska
24@bialystokonline.pl

816 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39