Zbiórka na koncentrator tlenu dla Damiania

2010.06.28 00:00
Białostockie Hospicjum dla Dzieci ma już połowę pieniędzy na koncentrator tlenu dla Damiana, chorującego na przewlekłą niewydolność oddechową. Potrzebne jest jeszcze ponad dziewięć tysięcy złotych.
Zbiórka na koncentrator tlenu dla Damiania
Fot: Fundacja "Pomóz im"

Do 28 czerwca Fundacji "Pomóż Im" udało się zebrać 9 520 złotych czyli połowę sumy potrzebnej na sprzęt dla Damiania. To pieniądze z zabawy fantowej na festynie w Załukach, zbiórki na dwóch festynach w Wasilkowie oraz wpłat od osób indywidualnych i firm.

Damian ma 7 lat, choruje na zespół Willego - Pradera i od niedawna na nadciśnienie płucne powodujące przewlekłą niewydolność oddechową. Do tej pory, mimo niepełnosprawności, jego życie było tak samo radosne jak zdrowego brata - jednak w tej chwili właściwie przez cały czas wymaga tlenoterapii. Umożliwia ją stacjonarny koncentrator tlenu. Po domu porusza się, korzystając z długiej rurki. Jeśli jednak musi udać się do szpitalnej poradni, chce pójść na spacer - jego życie jest zagrożone. Dlatego potrzebuje przenośnego, zasilanego akumulatorem, koncentratora tlenu.

Kolejna zbiórka pieniędzy odbędzie się podczas koncertu charytatywnego w niedzielę 4 lipca przez białostockim Klubem Rozrywki Krąg. Początek koncertu o godz.11 Wystąpią zespoły disco-polo i dance. Ponadto atrakcje dla dzeci, pokazy policji i straży pożarnej, konkursy, licytacje.

Wszystkie osoby, które chcą pomóc rodzinie Damianka mogą również przekazać pieniądze na konto Fundacji "Pomóż Im" z dopiskiem: "Koncentrator dla Damiana". Numer konta: 44 1160 2202 0000 0000 9776 5536.

MAG

1084 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39