Zbliża się Białostocki Test Informatyków. Można wygrać 5 tys. zł

2015.11.16 00:00
Niebawem odbędzie się trzecia edycja Białostockiego Testu Informatyków. Podczas wydarzenia uczestnicy będą mogli skonfrontować swoje umiejętnościami z wymaganiami podlaskich pracodawców z branży IT.
Zbliża się Białostocki Test Informatyków. Można wygrać 5 tys. zł
Fot: Politechnika Białostocka

Udział w teście mogą wziąć studenci oraz pełnoletni uczniowie z województwa podlaskiego, którzy zarejestrują się do 20 listopada na stronie internetowej www.bti.pb.edu.pl.

Uczestnicy zaprezentują swoje umiejętności 25 listopada na Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej. Będą musieli rozwiązać zadania ułożone przez praktyków i pracowników podlaskich firm, które są podobne do tych, które mogą paść podczas rozmowy z potencjalnym pracodawcą. Na teście pojawią się więc zadania m.in. z algorytmiki, projektowania obiektowego, relacyjnych baz danych, programowania w językach JAVA, C# i C++, technologii mobilnych oraz webowych. Przewidziany czas na rozwiązanie testu to 90 minut.

Zwycięzcy otrzymają nagrody pieniężne w wysokości 5 000 zł, 3 500 zł i 2 000 zł. Uczestnicy dostaną też certyfikaty, które będą mogli dołączyć do swojego CV.

W dniu testu na Politechnice Białostockiej odbędą się również prezentacje i wykłady firm działających w Białymstoku – wstęp wolny dla zainteresowanych.

Organizatorem Białostockiego Testu Informatyków jest Wydział Informatyki PB we współpracy z podlaskimi przedsiębiorstwami.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1022 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39