Zbliża się kiermasz książek "Studenci Sybirakom". Wszystko w szczytnym celu

2017.12.03 15:07
Studenci Uniwersytetu w Białymstoku organizują kiermasz. Zbierają w ten sposób pieniądze na odbudowę kościoła.
Zbliża się kiermasz książek "Studenci Sybirakom". Wszystko w szczytnym celu
Fot: Materiały prasowe

W dniach 5-6 grudnia na Wydziale Historyczno-Socjologicznym Uniwersytetu w Białymstoku przy Placu Niezależnego Zrzeszenia Studentów 1 można będzie kupić książki podczas specjalnego kiermaszu "Studenci Sybirakom". Wydarzenie jest organizowane przez Stowarzyszenie Grupa Wschód, Stowarzyszenie Odra-Niemen oraz Studenckie Koło Naukowe Historyków UwB.

Dochód ze sprzedaży książek będzie przeznaczony na odbudowę kościoła w wiosce Białystok położonej ok. 250 km od Tomska. Świątynia spłonęła w kwietniu bieżącego roku. Do zdarzenia doszło najprawdopodobniej na skutek zwarcia w instalacji elektrycznej. To najstarszy kościół na Syberii, a miejscowość, w której się znajduje jest zamieszkiwana przez Polaków, którzy przyjechali tam pod koniec XIX wieku.

Kiermasz książek "Studenci Sybirakom" wsparło swoim patronatem wiele instytucji i organizacji: Muzeum Pamięci Sybiru, Archiwum Państwowe w Białymstoku, Wydział Historyczno-Socjologiczny UwB, Muzeum Historii Medycyny i Farmacji, Muzeum Wojska w Białymstoku, Stowarzyszenie Fontis et futura, Instytut Pamięci Narodowej w Białymstoku.

Kiermasz odbędzie się w godz. 9.00-17.00. Mogą w nim wziąć udział wszyscy zainteresowani. Do nabycia będą publikacje z różnych dziedzin.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1662 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39