Zbliża się Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych. Program jest interesujący

2017.06.23 12:25
Mnóstwo zwierząt, przedstawiciele agrobiznesu, maszyny rolnicze, stoiska twórców ludowych - na tej imprezie atrakcji na pewno nie zabraknie.
Zbliża się Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych. Program jest interesujący
Fot: pixabay.com

Wystawcy krajowi i zagraniczni, około 1000 zwierząt hodowlanych, 2 dni pełne pokazów, konkursów, spotkań edukacyjnych i handlowych - to program największego w północno-wschodniej Polsce wydarzenia z branży rolniczej, czyli Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych, która odbędzie się w sobotę i niedzielę (24-25.06) w Szepietowie. Impreza organizowana jest już po raz 20.

- Podczas wystawy można będzie podziwiać najpiękniejsze okazy: bydła ras mlecznych i mięsnych, koni, owiec, drobiu i królików, a także kóz. Jak na mleczną potęgę kraju przystało, hodowcy przywiozą około 200 krów i jałowic różnych ras. Sobotnia wycena zwierząt wyłoni spośród nich superczempiony, czempiony i wiceczempiony - zapowiadają organizatorzy.

W program targów na stałe wpisała się także Ogólnopolska Wystawa Królików - osoby, które wybiorą się na wydarzenie, będą mogły podziwiać ponad 500 sztuk tych uroczych zwierząt.

Szepietowo przyciąga kilkuset przedstawicieli agrobiznesu, zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Przyjadą producenci maszyn rolniczych, urządzeń udojowych czy firmy paszowe, nawozowe, doradcze i finansowe. Nie zabraknie też przedsiębiorstw dbających o postęp hodowlany z zakresu genetyki. W sumie na powierzchni kilkunastu hektarów swoją ofertę zaprezentuje prawie 400 wystawców.

Co ciekawe, Regionalnej Wystawie Zwierzą Hodowlanych towarzyszyć będą Dni z Doradztwem Rolniczym. To okazja do skorzystania z kompleksowego, fachowego doradztwa z zakresu m.in. ekologii, agroturystyki czy przedsiębiorczości.

W programie imprezy znalazły się także m.in. stoiska twórców ludowych, piknik zbożowy, prasa i literatura fachowa oraz występy zespołów artystycznych.

BiałystokOnline patronuje temu wydarzeniu.

Sprawdź dokładny program: Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych i Dni z Doradztwem Rolniczym

Monika Zysk
monika.zysk@bialystokonline.pl

1062 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39