Zbliżają się III Ogólnospożywcze Targi Grupy Chorten. To duże wydarzenie w regionie

2019.09.16 15:02
Zbliżają się Targi Grupy Chorten - Festiwal Smaków. Podczas wydarzenia swoją ofertę zaprezentuje aż 150 wystawców.
Zbliżają się III Ogólnospożywcze Targi Grupy Chorten. To duże wydarzenie w regionie
Fot: Grupa Chorten

Zbliżają się III Targi Grupy Chorten

W czwartek (19.09) zaplanowano III Targi Grupy Chorten – Festiwal Smaków w Białymstoku. Podczas imprezy zaprezentuje się wielu cenionych wystawców. Organizatorzy zapraszają także na debatę o przyszłości polskiego handlu z udziałem m.in. prezesa Mlekovity Dariusza Sapińskiego i wiceprezesa Kompanii Piwowarskiej Michała Mrowca.

Targi Grupy Chorten zostały uznane za największe wydarzenie branży spożywczej w północno-wschodniej Polsce. Zainteresowanie nimi jest na tyle duże, że w tym roku zajmą one jeszcze większą powierzchnię niż to miało miejsce w poprzednich edycjach. W tym roku impreza odbędzie się bowiem na poziomie 0 stadionu miejskiego w Białymstoku wraz z częścią zewnętrzną.

Podczas targów swoje znane oraz nowe produkty zaprezentują czołowi producenci obecni na polskim rynku. Na stoiskach spotkać będzie można przedstawicieli takich firm jak Kompania Piwowarska, Mlekovita, Mlekpol, Piątnica, Sokołów, JBB, Unilever, Wedel, Maspex, Kamis, Nestle, Tchibo, Prymat, Fortuna, Hortex, Coca-Cola, Frito Lay, Koral, Storc, Mondelez, Froneri, Roleski, Podravka, Calsberg i wielu innych. Warto wspomnieć, że przygotowane będą nie tylko stoiska producentów żywności, ale także dostawców usług dla biznesów. Właściciele sklepów partnerskich Grupy Chorten mogą liczyć na to, że zamówione na targach towary będą w atrakcyjnych cenach.

Zaplanowano także panel dyskusyjny

Dużo będzie działo się także na specjalnie przygotowanej scenie. W samo południe pojawią się na niej przedstawiciele branży spożywczej, prezesi polskich sieci handlowych, samorządowcy i eksperci. W dyskusji swoim doświadczeniem i opiniami podzielą się także: Michał Mrowiec, wiceprezes Kompanii Piwowarskiej, Marek Bodynek, prezes zarządu sieci Arhelan, Wojciech Grzeszczak, prezes zarządu spółki Elita Kupców, właściciela sieci Limonka działającej na Pomorzu, Artur Kosicki, marszałek województwa podlaskiego, Rafał Rudnicki, wiceprezydent Białegostoku, Dariusz Sapiński, prezes Grupy Mlekovita oraz Krzysztof Żukowski, kanclerz Loży Białostockiej Business Cente Club.

Wszyscy będą wspólnie debatować i dzielić się swoimi doświadczeniami. Poruszą tematy konsolidacji, omówią politykę producentów i dystrybutorów oraz zastanowią się, jak to przekłada się na funkcjonowanie rodzimych sklepów, czym taki sklep może się wyróżnić na tle zachodnich dyskontów i supermarketów – to tylko niektóre zagadnienia spotkania.

- Chcemy, by nasze targi były okazją do poruszenia istotnych kwestii dla polskich detalistów, którzy muszą wiedzieć, jak kształtować się może rynek i jak mogą działać, by ich sklepy były atrakcyjne dla klientów – podkreśla Krzysztof Pakuła, prezes zarządu Grupy Chorten.

Można będzie zobaczyć również pokaz kuchni japońskiej

W trakcie targów zaplanowano pokaz kuchni japońskiej w wykonaniu Mariusza Olechno, sushi chefa sieci restauracji Koku Sushi i pokaz ręcznego robienia słodyczy przez manufakturę Cukier Lukier. Będzie też coś dla fanów sportu - spotkania z zawodnikami futbolu amerykańskiego i bokserami, w tym z Kamilem Szeremetą, mistrzem Europy wagi średniej oraz pokaz łucznictwa konnego w wykonaniu wielokrotnej mistrzyni Anny Sokólskiej z klubu AMM Archery. Szacuje się, że udział w imprezie weźmie około 1000 osób. Równie dużym wydarzeniem będzie jubileuszowa gala "Złota Dekada Grupy Chorten" zaplanowana na 20 września, także na terenie stadionu w Białymstoku. To okazja do posumowania 10 lat działań na rzecz integracji polskich kupców i docenienia najlepiej współpracujących sklepów, producentów i dystrybutorów.

- Na gali przyznamy nagrody zarówno za współpracę w minionym roku, jak i tym partnerom biznesowym, którzy są z nami od początku i dzięki nim Grupa Chorten mogła rozwinąć się tak dynamicznie w ciągu tych 10 lat. Wszystko zaczęło się od wizji i pierwszych spotkań z kontrahentami na zapleczu jednego ze sklepów, startowaliśmy od tworzenia grupy na Podlasiu, a dziś jesteśmy już na etapie budowania zasięgu ogólnopolskiego – mówi Sylwia Olechno, dyrektor generalny grupy Chorten.

Portal BialystokOnline patronuje wydarzeniu.

Więcej: III Ogólnospożywcze Targi Grupy Chorten

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1194 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39