Zdjęli bramkarza i zremisowali. Ryzyko znów się opłaciło

2022.03.27 10:56
W 22. kolejce Statscore Futsal Ekstraklasy MOKS Słoneczny Stok Białystok zagrał na wyjeździe z drużyną FC Reiter Toruń. Podlasianie zremisowali delagacyjny bój 2:2.
Fot: Maciej Safaryn

Uwikłany w walkę o otrzymanie MOKS Słoneczny Stok w starciu ze znajdującym się w górnej połowie tabeli FC Reiter Toruń nie zamierzał składać broni. Goście z Białegostoku już w 3. minucie znaleźli się na prowadzeniu, gdyż celnym uderzeniem popisał się Helver Tachack. Niestety jeszcze w pierwszej połowie gospodarze, za sprawą Mateusza Waszaka, który wykorzystał błąd w rozegraniu po stronie Podlasian, stan rywalizacji wyrównali, a niedługo po przerwie wynik na 2:1 dla ekipy z Torunia zmienił Marcin Mrówczyński.

W końcówce starcia Słoneczni po raz kolejny w ostatnich tygodniach zdecydowali się na grę z wycofanym bramkarzem i znów decyzja o podjęciu ryzyka była trafna. W 38. minucie gola na 2:2 zdobył bowiem Cristian Neme, dzięki czemu zawodnicy MOKS-u wrócili do Białegostoku z punktem.

W następnej kolejce Słoneczni, którzy aktualnie do bezpiecznej strefy tracą 4 oczka, podejmą u siebie zespół Red Devils Chojnice. Ważny pojedynek rozegrany zostanie w sobotę (2.04) o godz. 18.00.

16. AZS UG Futsal 22 9 56:115

FC Reiter Toruń - MOKS Słoneczny Stok Białystok 2:2 (1:1)
Bramki: Mateusz Waszak 15, Marcin Mrówczyński 24 - Helver Tachack 3, Cristian Neme 38